Z prof. Kurklińskim porozmawialiśmy między innymi o podyplomowych studiach FinTech na SGH. Poruszyliśmy takie zagadnienia jak tematyka zajęć, prowadzący, forma zajęć, czy zaliczenia. Rozmowa dotyczyła także polskiego ekosystemu FinTech, konkurencji fintechów z bankami, czy zmieniających się uwarunkowań regulacyjnych.

FinTech także na uczelniach

Szkoła Główna Handlowa jest już kolejną uczelnią uruchamiającą podyplomowe studia FinTech – wcześniej na taki krok zdecydowały się m.in. Uniwersytet Warszawski, czy Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Inauguracja nowego kierunku na SGH nastąpi 23 października i będzie on trwać przez dwa semestry. Zajęcia odbywać się będą w trybie hybrydowym, z dominacją formy stacjonarnej. Natomiast formuła online ma mieć charakter wspomagający.

Studia mają na celu przekazanie słuchaczom wartościowej, rzadko spotykanej w ofercie edukacyjnej szkół wyższych, wiedzy (głównie nastawionej na praktykę). Dotyczy ona ekonomicznych, prawnych i  technologicznych aspektów innowacyjnych rozwiązań na rynku finansowym – FinTech.

Główna uwaga skierowana będzie na wyzwania stojące przed rozwojem sektora FinTech. Przewidziane są interaktywne relacje z uczestnikami m.in. poprzez analizę przypadków (case study), sesje Q&A z wybranymi specjalistami. Łączny wymiar zajęć to 174 godzin, które sprofilowano do różnych aspektów innowacji technologicznych na rynku finansowym.

Z prof. Lechem Kurklińskim rozmawiał Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl. Materiał jest dostępny w wersji wideo na YouTube. Wersje audio można odsłuchać m.in. na Spotify i Soundcloud.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Podcast na YT: