Teraz pracownicy Robyg przez platformę Autenti mogą wysyłać dokumenty do podpisu online do klienta. Użytkownik który odbierze dokument do podpisania po raz pierwszy, nie musi mieć założonego konta na platformie, aby go podpisać. Dokument kierowany jest na adres email odbiorcy, który ma dostęp do specjalnej strony zawierającej treść dokumentu oraz pełne dane adresata.

Grupa Robyg wdraża podpis elektroniczny Autenti

Jeśli nadawca nie skorzysta z opcji żądania dodatkowej autoryzacji, zaproszenie do podpisania dokumentu widoczne będzie na ekranie urządzenia bez konieczności logowania się. Wystarczy, by klient posiadał adres e-mail, aktywną skrzynkę e-mail, dostęp do Internetu i urządzenie z dostępem do Internetu. Klient, który otrzymał dokument do podpisu jest weryfikowany na podstawie: adresu email, kodu sms lub podpisu kwalifikowanego.

Ponadto w odpowiedzi na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa Grupa Robyg wprowadziła video chat do obsługi klientów. Uzupełnia on system usług internetowych i telefonicznych. W ten sposób klienci mogą prowadzić umówione spotkania z przedstawicielami biur sprzedaży. Za pośrednictwem video czatu można bez wychodzenia z domu zapoznać się z ofertą na wybrany lokal spośród ponad 1700 mieszkań w każdym z 3 miast: Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu – czytamy w komunikacie.

W takim razie jak kupić mieszkanie bez wychodzenia z domu? Po pierwsze należy skontaktować się z firmą za pośrednictwem jednego z kanałów: video chat, chat, telefon, mail. Doradca przygotuje i zaprezentuje ofertę, a bezpłatnej rezerwacji można dokonać na czas 3 dni. Następnie klient otrzyma umowę i komplet dokumentów – można ją podpisać podpisem elektronicznym lub wydrukować i przesłać podpisany skan.

Autenti to polski fintech, w który na początku roku zainwestowały trzy banki – PKO Bank Polski, BNP Paribas i Alior Bank. Oferowane przez spółkę rozwiązanie przydaje się w czasie pandemii, dzięki niemu wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Przykładowo kilka tygodni temu Autenti poinformowało o zaoferowaniu darmowego podpisu elektronicznego dla szkół. Dzięki platformie Autenti można także zdalnie podpisać dokumenty w BNP Paribas.