Partner serwisu Visa dla biznesu

UPS dostarczy leki dronami

Fintek
Fintek
#e-commerce#Koronawirus
Opublikowano: 29 kwietnia 2020, 12:00 Aktualizacja: 29 kwietnia 2020, 12:58

Amerykańska sieć aptek CVS Health i UPS ogłosiły, że będą dostarczać przepisane na receptę leki za pomocą dronów. Na początku usługa wystartuje na Florydzie, gdzie mieszka duża społeczność amerykańskich emerytów, którzy z uwagi na pandemię koronawirusa mogą być narażeni na niebezpieczeństwo.

Dron CVS

Drony z lekami będą latały do miejscowości The Villages na Florydzie. To największa społeczność emerytów w USA, w której mieszka ponad 130 tys. osób.

Usługa dostarczania leków na receptę za pośrednictwem dronów ma być alternatywą dla wizyt w stacjonarnych aptekach. UPS wykorzysta w tym celu technologię dostarczaną przez kalifornijską firmę Matternet. Obie firmy współpracują w zakresie świadczenia usługi dostarczania leków za pomocą dronów od 2019 roku – w tym czasie wykonano już ponad 3 tys. tego rodzaju dostaw.

Leki na receptę online dostarczy dron

W tym celu wykorzystuje się specjalnie przystosowane do przesyłu leków i medykamentów urządzenia, które muszą spełnić szereg wymogów prawnych. Również sama usługa zamawiania leków na receptę jest odpowiednio regulowana.

Drony mogą być wykorzystywane nie tylko do obserwacji czy robienia zdjęć, ale także w przemyśle kurierskim, do dostarczania w wygodny i szybki sposób tych towarów zamówionych i opłaconych przez Internet, które bywają niezbędna do życia. Jest to szczególnie istotne w czasach pandemii, gdy konieczne jest ograniczanie kontaktów społecznych do minimum.

W Polsce na razie nie ma możliwości prawnych do tego, by kupować online leki na receptę z usługą dostawy do domu, ale nie uciekniemy od tego. Być może u nas też niebawem drony będą dostarczały tego rodzaju przesyłki np. dla osób, które mieszkają w trudno dostępnych rejonach kraju.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ups-dostarczy-leki-dronami