Partner serwisu Visa dla biznesu

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustami

Fintek
Fintek
#KNF#Koronawirus
Opublikowano: 16 marca 2020, 18:51 Aktualizacja: 16 marca 2020, 18:57

Uważaj na próby wyłudzeń i podejrzane sms-y, zachowaj zdrowy rozsądek i nie wierz np. w fake newsy o braku gotówki w bankach, uważaj na podejrzane reklamy, a w szczególności na okazyjne inwestycje w związku z epidemią koronawirusa.

KNF szuka pedantów językowych do pracy

Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa do wyłudzania pieniędzy. Sposobów jest wiele – od wysyłania alarmujących sms-ów i e-maili z linkiem do logowania do serwisu bankowości internetowej, gdzie rzekomo klient miałby zabezpieczyć środki przed „przelaniem ich na rachunek NBP” po reklamy super okazyjnych inwestycji, które mają uchronić przed koronawirusem lub przynieść atrakcyjne zyski.

Przekaż ostrzeżenie dalej

Niestety, najwyraźniej człowieczeństwo nie jest cechą wszystkich ludzi, dlatego musimy ostrzegać przed oszustami. UKNF przygotował specjalną infografikę, gdzie można znaleźć podstawowe zalecenia, które mogą uchronić przed utratą pieniędzy.

Jeśli możesz, to podziel się tym komunikatem – nie wszyscy są ekspertami rynku finansowego, od licencji KNF czy bezpiecznych inwestycji. Zadbaj o bezpieczeństwo innych przekazując im rzetelne informacje i ostrzeżenia.

Ostrzeżenie UKNF


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

urzad-komisji-nadzoru-finansowego-ostrzega-przed-oszustami