26 marca 2019, 17:45:FinTech Nights #2 - Olivia Sky Club, Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

Urząd Komunikacji Elektronicznej ma nowego prezesa. Zostanie nim Marcin Cichy

Marcin Cichy został wybrany przez Sejm na nowego prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Do tej pory pełnił funkcję dyrektora biura analiz w Ministerstwie Cyfryzacji. Nowy prezes na stanowisku zastąpi Magdalenę Gaj.

Marcin Cichy to absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej i studiów podyplomowych z dziedziny Analiz Makroekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej. Już wcześniej pracował w UKE latach 2005-2013 (do 2006 roku Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty), gdzie współtworzył analitykę rynku telekomunikacyjnego.

Wieloletnie doświadczenie

Kandydatura nowego prezesa popierana była przez obecną minister cyfryzacji Annę Streżyńską, z którą Cichy współpracuje od wielu lat. Od marca 2016 roku był dyrektorem biura analiz w resorcie Streżyńskiej, a wcześniej razem pracowali w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, którego obecna minister cyfryzacji była prezesem do 2012 roku.

– To uznany ekspert w dziedzinie telekomunikacji, w szczególności w obszarze strategii rozwoju rynku. Posiada profesjonalne przygotowanie merytoryczne do oceny zjawisk społecznych i ekonomicznych zachodzących na rynku telekomunikacyjnym – tak z kolei oceniła Marcina Cichego premier Beata Szydło, w swoim wniosku o powołanie go na stanowisko prezesa UKE.

W kwestii formalnej wypada przypomnieć, że kandydaturę nowego prezesa musi zatwierdzić jeszcze Senat. W sejmowym głosowaniu 293 posłów poparło kandydaturę Marcina Cichego, 117 było przeciw, a 17 wstrzymało się od głosu.

/RT