Partner serwisu Visa dla biznesu

Urząd Komunikacji Elektronicznej ma nowego prezesa. Zostanie nim Marcin Cichy

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 16 września 2016, 10:53 Aktualizacja: 10 maja 2019, 15:44

Marcin Cichy został wybrany przez Sejm na nowego prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Do tej pory pełnił funkcję dyrektora biura analiz w Ministerstwie Cyfryzacji. Nowy prezes na stanowisku zastąpi Magdalenę Gaj. Marcin Cichy to absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej i studiów podyplomowych z dziedziny Analiz Makroekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej. Już wcześniej pracował w UKE[…]

Marcin Cichy został wybrany przez Sejm na nowego prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Do tej pory pełnił funkcję dyrektora biura analiz w Ministerstwie Cyfryzacji. Nowy prezes na stanowisku zastąpi Magdalenę Gaj.

Marcin Cichy to absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej i studiów podyplomowych z dziedziny Analiz Makroekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej. Już wcześniej pracował w UKE latach 2005-2013 (do 2006 roku Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty), gdzie współtworzył analitykę rynku telekomunikacyjnego.

Wieloletnie doświadczenie

Kandydatura nowego prezesa popierana była przez obecną minister cyfryzacji Annę Streżyńską, z którą Cichy współpracuje od wielu lat. Od marca 2016 roku był dyrektorem biura analiz w resorcie Streżyńskiej, a wcześniej razem pracowali w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, którego obecna minister cyfryzacji była prezesem do 2012 roku.

– To uznany ekspert w dziedzinie telekomunikacji, w szczególności w obszarze strategii rozwoju rynku. Posiada profesjonalne przygotowanie merytoryczne do oceny zjawisk społecznych i ekonomicznych zachodzących na rynku telekomunikacyjnym – tak z kolei oceniła Marcina Cichego premier Beata Szydło, w swoim wniosku o powołanie go na stanowisko prezesa UKE.

W kwestii formalnej wypada przypomnieć, że kandydaturę nowego prezesa musi zatwierdzić jeszcze Senat. W sejmowym głosowaniu 293 posłów poparło kandydaturę Marcina Cichego, 117 było przeciw, a 17 wstrzymało się od głosu.

/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

urzad-komunikacji-elektronicznej-ma-nowego-prezesa-zostanie-nim-marcin-cichy