Zautomatyzowana wymiana walut dostępna za pośrednictwem usługi BankConect pozwala na integracje systemów zewnętrznych klienta z Autodealing – systemem wymiany walut Alior Banku.

Nowa funkcjonalność na platformie BankConnect od Alior Banku

Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownicy platformy otrzymują natychmiastowy dostęp do szerokiego wachlarza walut i ich wymiany z poziomu własnych systemów, bez konieczności logowania się do bankowości elektronicznej BusinessPro. Dodatkowo rozwiązanie uwzględnia dostęp do statusów i historii poszczególnych transakcji, co znacząco ułatwia zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.

– Byliśmy pierwszym bankiem w Polsce, który uruchomił w pełni wirtualny Kantor Walutowy, a dziś nasz Kantor ma ponad 400 tysięcy klientów, indywidualnych jak i biznesowych. Zautomatyzowana wymiana walut w ramach usługi BankConnect jest kolejnym kanałem, tym razem dla klientów biznesowych, którzy poza niezawodnością i atrakcyjnymi warunkami stawiają na automatyzację procesu zawierania transakcji walutowych – podkreśla Tomasz Dośpiał, Dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.

Pod koniec lutego Alior Bank udostępnił klientom API Premium na Portalu Developera. Narzędzie umożliwia zautomatyzowany proces wymiany walut w środowisku testowym.