ING Bank Śląski zapowiedział przerwę techniczną, w trakcie której klienci nie skorzystają z kart płatniczych. Prace serwisowe rozpoczną się w nocy z 5 na 6 stycznia bieżącego roku – od godziny 00:00 03:00. W tym okresie nie zapłacimy kartą w sklepie i w Internecie, nie wypłacimy kartą gotówki w bankomatach i nie wpłacimy pieniądze we wpłatomatach. Dodatkowo nie aktywujemy karty, nie nadamy jej PIN-u i nie zmienimy kodu PIN w bankomacie lub wpłatomacie – wyjaśnia ING.

Nie działa karta w ING Banku Śląskim?

Co więcej nie będą działać także niektóre usługi w systemach Moje ING i ING Business. Chodzi między innymi o aktywację karty, zmianę limitów transakcyjnych, ubezpieczenie karty, czy nadanie lub zmianę numeru PIN karty. Niedostępne będą także takie funkcje jak tymczasowa blokada karty, zamówienie nowej karty, czy aktywowanie płatności kartą w telefonie oraz dodanie jej do portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay).

ING Bank Śląski zwraca uwagę. że w trakcie prac serwisowych klienci nie zrobią również operacji na rachunku karty kredytowej i nie wezmą pożyczki, anie nie otworzą nowego rachunku oraz konta oszczędnościowego.

Jak się przygotować na przerwę techniczna w ING? Płatności BLIK będą działały poprawnie, dlatego w sklepach i w Internecie można zapłacić właśnie w ten sposób. Za pomocą BLIKA można również wpłacić gotówkę we wpłatomacie i wypłacić pieniądze z konta. Klienci, którzy planują skorzystanie z pozostałych usług powinni zrobić to w innym terminie.

/RT