Partner serwisu Visa dla biznesu

Uwaga na oszustów podszywających się pod WOŚP

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Cyberbezpieczeństwo
Opublikowano: 7 stycznia 2020, 12:32 Aktualizacja: 7 stycznia 2020, 13:41

Kolejny Wielki Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 12 stycznia 2020 roku. Obecnie na tegorocznym liczniku WOŚP widnieje już ponad 5 mln złotych. Niestety dość dużą aktywnością wykazują się także oszuści, przed czym ostrzega między innymi WOŚP Olsztyn. 

Pracownicy obchodzą systemy bezpieczeństwa, aby wykonywać swoje obowiązki

– W internecie pojawiły się już strony podszywające się pod WOŚP. Chcą one wyłudzić pieniądze przy użyciu łudząco podobnej strony do oficjalnej. Pamiętajcie, sprawdzajcie czy link, w który klikacie, kończy się na WOSP.ORG.PL (na zdjęciu wiadomość z próbą oszustwa) – czytamy na facebookowym profilu WOŚP Olsztyn.

WOŚP

Oszuści wyłudzają pieniądze podszywając się pod WOŚP

Przedstawiciele olsztyńskiego oddziału Orkiestry zwracają także uwagę na łańcuszki: Bijemy rekordy przesyłanych serduszek. Jest to po prostu spam, który nic nie wnosi do Finału, nie ma z niego żadnych korzyści i nie został zainicjowany przez WOŚP. Jeśli dostaniecie taką wiadomość, zgłoście ją jako spam – wyjaśnia WOŚP Olsztyn.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra skupi się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Chodzi o takie urządzenia medyczne, jak stoły i lampy operacyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe, aparaty do znieczulenia, czy sprzęt monitorujący. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych.

W ciągu 27. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld PLN. W zeszłym roku Orkiestra Jurka Owsiaka zebrała rekordowe 176 mln złotych, a w tym roku na liczniku wydarzenia jest już ponad 5 mln PLN. WOŚP można wspierać także bezgotówkowo – zarówno w terminalach u wolontariuszy, jak i bez wychodzenia z domu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

uwaga-na-oszustow-podszywajacych-sie-pod-wosp