Pierwotnie nowa aplikacja Santander Bank Polska miała się pojawić w miniony weekend lub w poniedziałek rano. Na wczorajszej konferencji prasowej prezes banku Michał Gajewski przyznał, że niewielkie opóźnienie jest spowodowane rozmowami z Google.

Aplikacja Santander mobile jest już dostępna w sklepie Google Play

Santander_mobile_Strona_startowaDzisiaj rano apka pojawiła się jednak w sklepie Google Play. System faktycznie jest przyjemny w obsłudze i bardziej przejrzysty. Na ekranie startowym przed logowaniem można w łatwy sposób uzyskać dostęp do BLIKA, powiadomień, czy biletów parkingów i taxi. Z tego poziomu można także nawiązać kontakt z doradcą, przejrzeć ofertę banku, czy skorzystać z mobilnego podpisu.

Po zalogowaniu niewiele się zmieniło w porównaniu do starej aplikacji. Na duży plus można zapisać przeniesienie przycisku „wyloguj” na samą górę menu bocznego. Poza tym zmiany są głównie kolorystyczne. Oczywiście dominuje kolor czerwony, a w historii transakcji przypływy gotówki oznaczono kolorem zielonym, natomiast wydatki mają czarną barwę.

Santander Bank Polska radzi klientom, aby podczas pobierania aplikacji ze sklepu zachowali szczególną czujność. Wszystko ze względu na ataki hakerów, którzy umieszczali w sklepie Google Play fałszywe aplikacje. Najbezpieczniejsza opcja to aktualizacja starej apki BZWBK24 mobile. Natomiast jeżeli ktoś koniecznie chce pobrać nową aplikację, to przypominamy, że jej wydawcą jest Santander Bank Polska, a program nazywa się Santander mobile – logo apki to symbol Santandera z wyróżnikiem „PL”.