25 stycznia 2018, 18:30:Fire Talk - Hububu, u. Postępu 14, 02-676, Warszawa

Użytkownicy Androida zalogują się do ING odciskiem palca

Klienci ING zapłacą w urzędzie telefonem.

Nowa wersja aplikacji Moje ING mobile wprowadza możliwość logowania się odciskiem palca na telefonach z systemem Android z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych.

Dzięki funkcji błyskawicznego logowania odciskiem palca użytkownik nie musi podawać kodu PIN. Sama aplikacja nie przechowuje skanów linii papilarnych, a jedynie korzysta z tych zapamiętanych na urządzeniu.

Czytaj także: Chiński potentat inwestuje w Taxify. Rzucą wyzwanie Uberowi w Polsce?

Biometria w Moim ING mobile

Użytkownicy mogą równocześnie korzystać z tradycyjnego sposobu logowania. Minimalna wymagana wersja systemu Android 6.0. Możliwość logowania palcem jest także dostępna dla użytkowników iPhonów z systemem iOS9 lub wyżej.

Bank wprowadził możliwość logowania odciskiem palca na smartfonach z systemem Android w odpowiedzi na prośby klientów, którzy coraz chętniej korzystają z bankowości mobilnej. W czerwcu tego roku z bankowości internetowej wyłącznie na urządzeniu mobilnym korzystało 250 tys. klientów ING – dwa razy więcej niż w poprzednim kwartale.

Użytkownicy nie tylko coraz chętniej korzystają z aplikacji, ale także coraz aktywniej.  Obecnie ponad 30% wszystkich przelewów w ING Banku Śląskim jest realizowanych jest z poziomu urządzenia mobilnego – to dwukrotny wzrost w stosunku do poprzedniego roku. W sumie z bankowości ING na urządzeniu mobilnym aktywnie korzysta już 1 mln 300 tys. klientów.

Aplikacja Moje ING mobile jest na bieżąco rozwijana. W ostatnich miesiącach bank poszerzył jej możliwości m.in. o personalizowaną stronę przed zalogowaniem, płatności zbliżeniowe HCE oraz możliwość zapisywania zdjęć paragonów za zakupy.

Podziel się artykułem
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
  • Ryszard Strózik

    Paragon powinien być przesyłany do aplikacji automatycznie po dokonanej transakcji kartą tak jak teraz informacja o transakcji myślę że informatycy mogą obecnie taką kasę fiskalną z takim programem opracować będą ogromne oszczędności papieru bo podobno ma teraz kasa fiskalna online przesyłać dane do fiskusa.