Partner serwisu Visa dla biznesu

Użytkownicy kart Visa od PKO Banku Polskiego mogą płacić z Garmin Pay

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Visa
Opublikowano: 17 sierpnia 2018, 12:38 Aktualizacja: 2 maja 2019, 14:45

Użytkownicy kart Visa wydanych przez PKO Bank Polski mogą już szybko, wygodnie i bezpiecznie płacić zbliżeniowo zegarkami marki Garmin, wyposażonymi w funkcję Garmin Pay. Takich transakcji można dokonywać we wszystkich terminalach akceptujących płatności zbliżeniowe w Polsce i na świecie. Wdrożenie płatności z Garmin Pay w PKO Banku Polskim było możliwe dzięki tokenizacji Visa.

– Cieszymy się, że tokenizacja Visa pozwala na zaoferowanie konsumentom wygodnych płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem smartwatchy przez kolejny już bank. Mogą być one szczególnie przydatne osobom aktywnym, uprawiającym sport, na przykład biegaczom. Jak pokazało badanie przeprowadzone na zlecenie Visa, 60% respondentów jest zainteresowanych płaceniem za pomocą tzw. ubieralnych urządzeń płatniczych w czasie aktywności fizycznej – mówi Jakub Kiwior, dyrektor generalny na Polskę i Węgry, Visa.

Osoby uprawiające sport boją się nosić ze sobą karty płatnicze

Badanie The Sweaty Money pokazało również, że osoby uprawiające sport boją się nosić ze sobą karty płatnicze, smartfony czy gotówkę w czasie aktywności fizycznej – 57% respondentów przyznało, że obawia się o ich utratę lub po prostu nie ma gdzie ich schować. Prawie połowa (49%) badanych stwierdziła, że przynajmniej raz musiała zrezygnować z zakupu produktu tuż przez ćwiczeniami lub zaraz po nich, ponieważ nie miała przy sobie nic, co umożliwiałoby płatność1. Idealnym rozwiązaniem w tego typu sytuacjach są płatności z Garmin Pay.

Aby rozpocząć korzystanie z Garmin Pay, musimy zainstalować na swoim smartfonie aplikację Garmin Connect Mobile, połączyć z nią nasz smartwatch, a następnie dodać do aplikacji kartę Visa. Dokonywanie transakcji jest możliwe od razu po aktywacji portfela i ustaleniu 4-cyfrowego kodu.

Garmin Pay- jak to działa?

Płatności zegarkiem Garmin z funkcją Gamin Pay są bardzo proste i szybkie – wystarczy wybrać na nim funkcję płacenia, podać kod i w ciągu 60 sekund zbliżyć zegarek do terminala. Przez kolejną dobę możemy płacić zegarkiem jedynie uruchamiając portfel, bez konieczności ponownego podawania kodu, chyba, że ściągniemy go z ręki. Wówczas zegarek przestanie monitorować nasze tętno i przy płatności zostaniemy poproszeni o wpisanie kodu.

Dzięki tokenizacji Visa dane karty dodanej do aplikacji Garmin Connect Mobile są zastępowane ich cyfrowym odpowiednikiem – tokenem – i umieszczane w tzw. bezpiecznym elemencie, znajdującym się w zegarku. Wygenerowany token jest przypisany do konkretnego urządzenia. W rezultacie dane karty i rachunku nie są ujawniane w procesie przetwarzania transakcji, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo płatności cyfrowych.

Zbliżeniowe płatności z Garmin Pay są akceptowane we wszystkich terminalach zbliżeniowych w Polsce i na świecie. Stanowią one niemal 100% wszystkich terminali działających w Polsce. Poza PKO Bankiem Polskim z rozwiązania mogą korzystać także klienci BZ WBK (karty Visa i Mastercard).

Przypominamy także o rozmowie z Igorem Zacharjaszem, Director Engagement, Innovation Incubator at Visa. Porozmawialiśmy między innymi o działaniach Inkubatora Visa, potrzebach sektora FinTech i e-paragonach. Wywiad można znaleźć tutaj.

Visa/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

uzytkownicy-kart-visa-wydanych-przez-pko-bank-polski-moga-placic-garmin-pay