Venmo to aplikacja służąca do płatności i przelewów P2P, czyli przede wszystkim transakcji pomiędzy użytkownikami. Firma należy obecnie do PayPala i zdominowała amerykański rynek przelewów peer-to-peer. O planach Venmo donosi Tech Crunch.

Czytaj także: Matt Komorowski, PayPal dla Fintek.pl- 2 miliardy ludzi wciąż nie ma konta

Venmo coraz bardziej jak bank

Karta płatnicza będzie podpięta do konta użytkownika i ma być całkowicie darmowa. Jej działanie w zasadzie niczym nie będzie się różniło od tradycyjnego plastiku, z tym że płatności nim wykonane będą obciążały nasze konto w Venmo. W przypadku jeżeli nie będzie ono zasilone, wtedy środki zostaną ściągnięte z bankowego konta rezerwowego, które wskażemy podczas rejestracji.

Poprzez testy Venmo chce stwierdzić, czy ich karty płatnicze przyjmą się wśród użytkowników. Nie bez znaczenia są też wspomniane działania Square Cash, który już testuje plastiki podpięte do swojej aplikacji. Trzeba jednak przyznać, że karty od Venmo nie zachęcają swoim wyglądem.

Karta płatnicza od Venmo.

Venmo i PayPal muszą myśleć nad rozwijaniem swojego biznesu, ponieważ ich dominacji mają już dosyć amerykańskie banki. Dlatego też kilka miesięcy temu ruszył system Zelle, który powstał przy współpracy Bank of America, Chase, Wells Fargo, czy City Bank. Zelle ma służyć właśnie do przelewów P2P.

Kilka dni temu głośno było również o pomyśle Apple, czyli płatności za pomocą iMessage. Banki mają jednak przewagę nad PayPalem i Apple – klienci trzymają w nich swoje pieniądze, a więc darzą je sporym zaufaniem. Dlatego jednym z argumentów na porzucenie Venmo kosztem rozwiązania bankowego ma być właśnie kwestia bezpieczeństwa. Podobno sporo użytkowników nie ma pełnego zaufania do rozwiązania kupionego przez PayPal.