Visa ogłosiła podpisanie ostatecznej umowy przejęcia działów dostarczających usługi tokenizacji i biletowania od Rambusa – wiodącego dostawcy rozwiązań technicznych dla półprzewodników i mikroprocesorów, które zapewniają przesyłanie danych w szybszy i bezpieczniejszy sposób. Pierwotnie rozwiązania te należały do Bell ID i Ecebs LTD.

Oprócz usługi tokenizacji Visa przejmie od Rambusa rozwiązania w obszarze cyfrowego biletowania oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie transportu publicznego.

Tokenizacja ma zapewnić bezpieczeństwo

Połączenie możliwości w zakresie tokenizacji Visy i  Rambusa, przełoży się na szybsze i bezpieczniejsze płatności we wszystkich obszarach handlu na całym świecie.

Visa jest jednym z liderów tokenizacji w branży płatniczej. Technologia ta pozwala zastąpić wrażliwe dane płatnicze unikalnym identyfikatorem – „tokenem”, w wyniku czego cyfrowe płatności są bezpieczniejsze. Obecnie jest to możliwe dla przetwarzanych w sieci Visa płatności kartowych dzięki usłudze Visa Token Service. Visa obejmie bezpieczeństwem i wygodą tokenizacji pozyskanej od Rambusa wszystkie rodzaje transakcji, włączając w to krajowe schematy płatności kartowych oraz systemy płatnicze oparte o przelewy z rachunku.

Tokenizacja jest skutecznym sposobem na zmniejszenie liczby transakcji oszukańczych i zapewnienie bezpieczeństwa płatności kartą w sklepach i w internecie. Od czasu wprowadzenia usługi Visa Token Service w 2014 roku, Visa poczyniła znaczące postępy w udoskonalaniu i upowszechnianiu tokenizacji dla transakcji kartowych. Dotychczas usługa Visa Token Service została wprowadzona na 100 rynkach i jest dostępna dla 90 procent całkowitego wolumenu płatności Visa. Ponadto w ostatnim czasie do platformy dołączyłoponad 60 podmiotów z całego świata.