Partner serwisu Visa dla biznesu

Visa Fast Track urósł o 280%. Program wspiera już 140 fintechów

Fintek
Fintek
#Koronawirus#Visa
Opublikowano: 26 maja 2020, 18:35 Aktualizacja: 26 maja 2020, 18:36

Fintechy są sercem globalnego ekosystemu płatniczego, a w warunkach pandemii COVID-19 odnotowują wyraźny wzrost zainteresowania oferowanymi aplikacjami. Coraz więcej osób bowiem korzysta z urządzeń mobilnych do zarządzania swoimi finansami.

Program Visa Fast Track

Visa kontynuuje wspieranie globalnej społeczności fintech, obejmując programem Fast Track już ponad 140 fintechów. Od czasu uruchomienia projektu na globalną skalę w połowie 2019 r., Fast Track urósł o 280%, co wskazuje na wzrost zainteresowania płatnościami cyfrowymi na całym świecie.

Fintechy dołączają do ekosystemu Visa

Fast Track pozwala zarówno nowym, jak i doświadczonym firmom, wykorzystać sprawność, bezpieczeństwo, niezawodność i skalę sieci Visa, aby szybko osiągnąć gotowość do działania, skracając ten proces z miesięcy do tygodni. Dzięki udziałowi w programie firma zyskuje bezpośredni kontakt z partnerami ekosystemu Visa, dostęp do licencji w trybie online oraz interfejsów API Visa. Beneficjenci Visa Fast Track mogą również korzystać z rozbudowanych zestawów narzędzi do wprowadzania rozwiązań na rynek, materiałów edukacyjnych online i porad ekspertów, które pomagają fintechom skalować biznes. Nowi członkowie programu z branży fintech z Afryki, Azji i Pacyfiku, Europy, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu i Ameryki Północnej wpływają na sposób, w jaki konsumenci i firmy z całego świata zarządzają swoimi pieniędzmi, inwestują, biorą kredyty i dokonują płatności.

– Naszym celem jest wprowadzenie nowoczesnych fintechów do ekosystemu Visa, aby wesprzeć je w rozwoju i pomóc im szybciej skalować działalność – mówi Terry Angelos, senior vice president i global head of Fintech, Visa. – Dzięki programom takim jak Fast Track, Visa pomaga podmiotom z branży fintech, wśród których wiele jest małych firm, zwiększyć swój potencjał i szybko wejść na rynek. Dzięki temu są oni gotowi dostarczać innowacje, które każdego dnia posuwają świat do przodu, co jest istotne zwłaszcza w obecnej rzeczywistości.

Fintechy z programu Fast Track skupiają się na wspieraniu odbudowy biznesów

Partnerzy Visa, w tym Airwallex, Fundation i Rappi wykorzystują swoje innowacyjne technologie,  angażując się w działania prowadzone w ramach walki ze skutkami COVID-19. Założony w Australii Airwallex wspiera borykające się z trudnościami australijskie i brytyjskie małe firmy poprzez zniesienie opłat za transakcje międzynarodowe. Z kolei amerykański Fundation pomaga podmiotom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw sprawnie pozyskać kapitał potrzebny w tych trudnych czasach. Rappi z Kolumbii rozpoczął testowanie usługi dostarczania żywności przez roboty, pragnąc zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa. W materiałach filmowych przedstawiciele Airwallex i Rappi opowiadają o swoich doświadczeniach ze współpracy z Visa.

– W tych trudnych czasach, dużo większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej ma wsparcie dla małych firm, które dzięki uzyskanemu kapitałowi mogą normalnie funkcjonować – powiedział Sam Graziano, prezes Fundation. – Dzięki naszej współpracy z Visa będziemy nadal wprowadzać innowacje i opracowywać strategie pomagające naszym klientom odbudować ich biznesy.

Visa wita nową klasę innowatorów

Najnowsi członkowie programu Fast Track to firmy z różnych branż, w tym fintechy założone przez kobiety, oferujący portfele cyfrowych walut oraz dostawcy rozwiązań kierowanych do konsumentów i firm. Długa lista obejmuje m.in:

  • Nowych partnerów wspierających rozwój firm: Fast Track funkcjonuje dzięki współpracy z partnerami, którzy dostarczają kluczowe technologie dla fintechów, które te z kolei mogą wykorzystywać do tworzenia własnych produktów. Jak wynika z komunikatu, trzy nowe firmy ze Stanów Zjednoczonych – Cascade FinTech, Deserve i PEX Card, dołączają do grona wiodących marek, takich jak: Galileo, Marqeta i Stripe, powiększając łączną liczbę partnerów programu Fast Track do ponad 20 na całym świecie.
  • Firmy prowadzone przez kobiety: Visa angażuje się we wzmacnianie pozycji kobiet w gospodarce. Przykładem tych działań jest przyjęcie do programu globalnych fintechów założonych przez kobiety – australijskiego Airwallex oraz gogo Getter i Kikoff z Ameryki Północnej.
  • Portfele obsługujące waluty cyfrowe: Popularność portfeli obsługujących waluty cyfrowe wyraźnie rośnie, a użytkowników takich aplikacji jest już ponad 139 mln[4]. Wspierając ten rozwijający się rynek, firmy obsługujące waluty cyfrowe zaangażowane w program Fast Track, takie jak Fold, Genesis Block i TrustToken, zapewniają swoim klientom dostęp do 61 mln punktów detalicznych na całym świecie, gdzie akceptowane są płatności Visa.
  • Zarządzanie finansami osobistymi: Visa za cel stawia sobie ułatwienie konsumentom codziennego zarządzania swoimi pieniędzmi za pomocą różnych platform. Firmy objęte programem Fast Track, w tym Lydiai Swile z siedzibami w UE, Paga w Afryce, SoLo Funds w USA i Wally w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ułatwiają efektywne gospodarowanie pieniędzmi i popularyzują aplikacje fintechowe na lokalnych rynkach.
  • Wsparcie dla małych firm: Visa stale wspiera rozwój rynku płatności B2B w erze cyfrowej. Wśród uczestników programu są m.in. brytyjski pożyczkodawca cyfrowy Capital on Tap, który udostępnia karty kredytowe i oferuje kredyty dla ponad 60 tys. małych i średnich przedsiębiorstw oraz Fundation z siedzibą w USA, który udostępnia platformę do przetwarzania wniosków kredytowych bankom i małym pożyczkodawcom. Wyróżniającymi się uczestnikami Fast Track, którzy tworzą innowacje B2B o globalnym zasięgu, są też Konfio, meksykański startup, który umożliwia małym i średnim firmom przeprowadzanie szybkiej oceny kredytowej w oparciu o dane oraz Neat, startup fintechowy z Hongkongu, umożliwiający małym i średnim przedsiębiorstwom rozwijanie działalności na rynkach światowych.

Pomaganie małym firmom ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

– W obecnej sytuacji pomaganie małym firmom w pokonywaniu niespotykanych dotąd wyzwań finansowych ma ogromne znaczenie – powiedział David Arana, prezes Konfio. – Dzięki współpracy z Visa i uczestnictwu w programie Fast Track, jesteśmy w stanie zapewnić małym firmom dostęp do usług finansowych, które często nie są dla nich dostępne. Zapewniamy im też możliwość skorzystania z linii kredytowych w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb firmy, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji. Opracowaliśmy również narzędzia i usługi badania rynku jako uzupełnienie naszej oferty usług finansowych.

– Po niedawnym przystąpieniu do programu Visa Fast Track udało nam się szybko wprowadzić na rynek w Stanach Zjednoczonych naszą kartę debetową pod wspólną marką – powiedział Will Reeves, prezes Fold. – Współpracując z Visa, realizujemy naszą misję ułatwienia kupującym otrzymywanie nagród w bitcoinach za codzienne zakupy i pomagamy jednocześnie naszej firmie zwiększać skalę działalności, korzystając z rozbudowanej sieci i zasobów Visa.

Tutaj można uzyskać więcej informacji na temat programu Visa Fast Track lub do niego dołączyć. O tym jakie wsparcie oferuje Visa dla fintechów można przeczytać także w wywiadzie z Adrianem Kurowskim oraz w felietonie „Stawiamy na fintech„.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

visa-fast-track-urosl-o-280-program-wspiera-juz-140-fintechow