O sprawie pisze Finextra. Inwestycja Visy w Remitly nastąpiła niedługo po tym, gdy fintech miał rzekomo nawiązać współpracę z kilkoma bankami, w celu wsparcia przy giełdowym debiucie. Niestety kwota inwestycji nie została ujawniona.

Visa i Remitly rozszerzają współpracę

Obie firmy rozszerzyły także dotychczasowe partnerstwo, dzięki czemu płatności w czasie rzeczywistym Visa Direct mają być dostępne dla użytkowników Remitly. Klienci w USA będą mogli wysyłać środki bezpośrednio na karty debetowe odbiorców z całego świata.

Remitly to amerykański fintech z siedzibą w Seattle. Firma oferuje szybkie przekazy pieniężne dla mieszkańców około 100 krajów. Dzięki wsparciu Visa spółka chce wejść na jeszcze więcej rynków (chodzi głównie o kraje rozwijające się) oraz zaoferować więcej metod płatności. Konkurencją dla Remitly są takie firmy jak Western Union, czy Money Gram.

W połowie 2020 roku Remitly pozyskało 85 mln dolarów od inwestorów, co ustaliło wycenę spółki na poziomie 1,5 mld USD. Wtedy firma została wsparta między innymi przez PayU, Generation Investment Management, Owl Rock Capital, Stripes, czy DN Capital. Obecnie fintech ma być już warty około 5 mld dolarów i przymierza się do wejścia na giełdę.