Partner serwisu Visa dla biznesu

Visa inwestuje w kolejny fintech

Fintek
Fintek
#Fintech#Visa
Opublikowano: 6 maja 2020, 16:39 Aktualizacja: 6 maja 2020, 16:40

Visa i indonezyjski BRI Ventures zainwestowały w fintech Nium, który specjalizuje się w transferach międzynarodowych.

Nium

Nium wcześniej nazywał się InstaReM – zmiana nazwy nastąpiła w 2019 roku. Ten indonezyjski fintech powstał w 2014 roku – specjalizuje się w szybkich i tanich transferach międzynarodowych. Firma działa na 90 rynkach (na 9 posiada odpowiednie licencje, niedługo będzie dostępny także w Japonii), ze szczególnym uwzględnieniem rejonu Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku.

Fintech Fast Track

Najbliższe biuro Nium posiada na Litwie. Współpraca Nium i Visa rozpoczęła się w 2019 roku, gdy fintech dołączył do programu Visa Fintech Fast Track Asia Pacific.

Wśród inwestorów NIUM znajdziemy GSR Ventures, Rocket Internet, Vertex Ventures, SBI, GFC czy Fullerton Financial Holdings. Do tego grona można dodać Visa oraz Bank BRI – kwota inwestycji nie została ujawniona.

Na początku kwietnia partnerstwo z Nium i Visa ogłosił startup Aspire – to fintech działający w Tajlandii, Indonezji, Wietnamie i Singapurze. Aspire oferuje rozwiązania dla przedsiębiorców, a dzięki nawiązaniu współpracy może oferować klientom kartę płatniczą do rachunku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

visa-inwestuje-w-kolejny-fintech