Dzięki współpracy Stripe z Visą, kupujący mogą inicjować płatności za faktury za pośrednictwem wirtualnego konta karty, również w przypadkach, gdy dostawca nie przyjmuje płatności kartami płatniczymi.

Visa rozszerza współpracę z fintechem Stripe

Nowa usługa jest rozszerzeniem partnerstwa zawartego w 2018 r., kiedy obie firmy umożliwiły płatności push w czasie rzeczywistym. Proces jest bezpieczny dzięki wirtualnej karcie Visa. W celu uruchomienia usługi wymagane są minimalne formalności: zarejestrowanie się w Stripe Connect i podanie numeru konta bankowego – wyjaśnia Visa.

Tego typu rozwiązania ułatwiają przedsiębiorcom funkcjonowanie i rozliczanie się między dostawcami. Przejście do płatności cyfrowych przynosi korzyści zarówno kupującym, jak i dostawcom, ponieważ eliminuje ręczne przetwarzanie i usprawnia uzgodnienie sald. Zwiększa to produktywność i jednocześnie zmniejsza liczbę błędów i oszustw – czytamy w komunikacie.

Rozwiązanie umożliwia również kupującym i dostawcom lepsze zarządzanie kapitałem obrotowym, dzięki wykorzystaniu karty Visa Commercial. Nowa usługa jest dostępna w 30 krajach i może być aktywowana przez banki członkowskie, które korzystają z komercyjnego portfela kart Visa.