Partner serwisu Visa dla biznesu

Visa otwiera portal dla fintechów – Visa Partner

Fintek
Fintek
#Fintech#Visa
Opublikowano: 26 września 2019, 18:15 Aktualizacja: 26 września 2019, 18:22

Visa Partner – tak będzie nazywać się portal dla fintechów, którego celem jest wsparcie firm z tego sektora w nawiązywaniu współpracy z Visą. 

Płatności bez PIN-u od 100 złotych. Visa podnosi limit już w lipcu

O uruchomieniu przez Visę dedykowanego serwisu dla fintechów napisał wczoraj serwis pymnts.com.

Visa Partner ma być portalem, w którym fintechy znajdą wszystkie niezbędne informacje o technologiach Visa oraz zasadach współpracy z operatorem płatności. Z zapowiedzi wynika, że celem jest także uproszczenie ścieżki dla fintechów zainteresowanych rozwiązaniami Visy.

Visa Partner – portal dla fintechów zainteresowanych współpracą z Visa

Młode firmy fintech często są niezorientowane w meandrach proceduralno-korporacyjnych. Stąd potrzeba tworzenia tego rodzaju hubów informacyjnych, które krok po kroku przeprwadzą fintech przez procesy weryfikacyjne. Im lepiej przygotowany do współpracy jest nowy fintech, tym lepiej dla dużego partnera. 

W serwisie Visa Partner fintechy znajdą wszystkie niezbędne informacje o rejestracji, katalog partnerów i usług oferowanych przez Visa, standardy zgodności z KYC i AML, a także filmy instruktażowe. Wszystko, co jest konieczne by być „Visa Ready”.

Zdaniem Terry’ego Angelosa, global head of fintech w Visa, którego wypowiedź znajdziemy w artykule opublikowanym w Finextra, nowy serwis umożliwi szybsze wprowadzanie innowacji płatniczych na rynek. Wg Visa wartość płatności gotówkowych na świecie to 17 bilionów dolarów, a 1,7 mld ludzi znajduje się poza systemem finansowym.

Matt Dill, szef partnerstwa strategicznego Visa, w wywiadzie dla pymnts.com powiedział, że jego firma dostrzega, że konsument na świecie jest już praktycznie zdigitalizowany, ale niestety nie dotyczy to płatności. Luka jest spora i to właśnie współpraca z fintechami ma pomóc w jej zmniejszeniu. Ponadto celem jest pokazanie, że Visa nie jest konkurentem dla startupów fintech, tylko partnerem w biznesie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

visa-otwiera-portal-dla-fintechow-visa-partner