Chodzi między innymi o zestaw narzędzi dla partnerów, który ma pomóc fintechom w przyspieszeniu tempa ich rozwoju oraz lepszej obsługi klientów. Drugi element to program certyfikacji Visa Ready for Fintech Enablers, który pomoże fintechom w łatwiejszym dotarciu do partnerów posiadających certyfikat Visa i sprawniejszym wdrażaniu kluczowych usług.

Zestaw narzędzi dla partnerów Fast Track

Liczba uczestników Fintech Fast Track wzrosła o 360% rok do roku. Fintechy na całym świecie zdecydowały się na współpracę z Visa w wielu kluczowych obszarach, takich jak: portfele cyfrowe, bankowość cyfrowa, rozwiązania typu „kup teraz, zapłać później”, płatności B2B, przelewy transgraniczne, płatności za rachunki, infrastruktura płatności i transakcje bezpośrednie P2P. Jako przykłady można tutaj wymienić takie firmy jak PayPal, czy Cinkciarz.pl.

Teraz Visa wprowadziła zestaw narzędzi dla partnerów programu Fast Track. Został on opracowany z myślą o przyspieszeniu rozwoju fintechów i zapewnia im dostęp do ekspertów Visa, specjalizujących się m.in. w strategii, marketingu, projektowaniu oraz zarządzaniu ryzykiem. Dzięki zestawowi narzędzi partnerzy otrzymują dostęp do rozwiązań edukacyjnych, na przykład do szkoleń na temat płatności, które pomagają lepiej poznać specyfikę branży – czytamy w komunikacie.

Zapewniają także możliwość skorzystania z kluczowych zasobów, które pozwalają tworzyć spersonalizowane analizy porównawcze, a także z narzędzi Visa do projektowania kart online pomagających w ich szybkim tworzeniu i wprowadzaniu na rynek.

Wspieranie cyfrowego wydawania kart w ramach Visa Ready

Program certyfikacji Visa Ready pomaga firmom technologicznym określanym zbiorczo jako fintech enablers tworzyć i wdrażać rozwiązania płatnicze, które spełniają globalne standardy Visa w zakresie bezpieczeństwa, potencjału i funkcjonalności. Już dostępny program Visa Ready for Fintech Enablers tworzy certyfikowany ekosystem partnerów, którzy są ekspertami w zakresie usług, których fintechy potrzebują, aby skutecznie wprowadzać i obsługiwać produkty w sieci Visa.

Do programu Visa Ready dołączyło niedawno kilku partnerów działających w Europie. Nowi certyfikowani partnerzy to, m.in: BPC Radar Payments (cały świat), FIS, Global Processing Services (GPS) (cały świat), i2c (cały świat) i fintech Marqeta (cały świat). Z myślą o wdrażaniu programów dla fintechów, Visa współpracuje również z europejskimi certyfikowanymi sponsorami BIN (ang. Bank Identification Number) , takimi jak: Nium (Azja-Pacyfik, UE) oraz Railsbank (Azja-Pacyfik, UE).

Polskim przykładem fintechu, który nawiązał bliską współpracę z Visa jest Cinkciarz.pl. Jesienią bieżącego roku dzięki rozwiązaniom zaoferowanym przez Visa, Cinkciarz.pl zaproponował swoim klientom wielowalutową kartę płatniczą wraz z dedykowaną aplikacją mobilną. Dzięki temu posiadacze kart mają dostęp do darmowych płatności we wszystkich wspieranych walutach oraz do 20 zagranicznych rachunków walutowych.