O sprawie napisał serwis pymnts.com. System płatności ratalnych od Visa ma razie ma być dostępny dla wybranej grup klientów. Rozbicie płatności na 6 równych rat ma odbywać się na już przyznanym limicie kredytowym.

Nowy rozdział w lendtech

Z artykułu wynika, że rozwiązanie wykorzystuje API Visa. Klient, który wprowadzi do swojego konta w sklepie informacje o preferowanej metodzie płatności kartą Visa, po dokonaniu zakupów będzie mógł skorzystać z płatności ratalnych. System w tle oceni jego zdolność kredytową lub czy ma już przyznany limit. W momencie dokonywania płatności będzie mógł wybrać raty – na początek będzie to rozbicie płatności na maksymalnie 6 miesięczny rat. Wśród partnerów znalazł się TSYS oferujący rozwiązania POS, a także Commerce Bank oraz fintech ChargeAfter.

System wydaje się być bardzo wyrafinowany. W istocie konsumenckie kredyty ratalne należą do tych grup produktów finansowych, które cieszą się opinią najtrudniejszych z uwagi na ocenę ryzyka, jak również dbałość o regularne spłaty ze strony klientów. Jednak zaawansowana analityka i fintech wychodzą naprzeciw starym problemom. Płatności ratalne mają być dostępne na klik, w momencie dokonywania zapłaty, bez zbędnych formalności.

Dla sprzedawców to dobra wiadomość, bo mogą – jak twierdzą eksperci – raty jako metoda płatności podnosi wartość koszyka i zwiększa transakcyjność. Czyżby nadchodził nowy rozdział w rozwoju lendtechów?

/LP