Partner serwisu Visa dla biznesu

Vivus ostrzega przed wyłudzeniami

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#LendTech
Opublikowano: 22 grudnia 2017, 14:23 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:07

Wciąż nie milkną echa odkrycia bazy danych, w której znajdowało się prawie 1,5 miliarda kont e-mail – zebranych w jedno miejsce z różnych wycieków. 10 milionów z nich należało do polskich obywateli, dlatego wielu z nas zaczęło obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych.

Vivus ostrzega przed wyłudzeniami

Uważajcie na podejrzane SMS-y i maile – ostrzegają firmy. Ostrzega także Vivus Finance.

Czytaj także: Ponad 50% pensji na daniny publiczne? Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach społecznych

Czy moje dane są bezpieczne? Vivus ostrzega

Poniżej prezentujemy komunikat Vivusa.

– W ostatnich dniach miał miejsce wyciek danych dostępowych do wielu popularnych polskich serwisów pocztowych. W związku z tym wyciekiem chcielibyśmy uczulić Państwa na potencjalne próby wyłudzeń.  Informujemy, że nasz numer konta, ani numer telefonu nie uległy zmianie w ostatnim czasie. W przypadku otrzymania drogą mailową i telefoniczną prośby o wykonanie przelewu na konto Vivusa, prosimy o zweryfikowanie na stronie www.Vivus.pl prawidłowości danych – numeru konta do przelewu i/lub numeru telefonu, ew. posłużenie się numerami, z których korzystali już Państwo wcześniej. – czytamy w komunikacie.

Dla bezpieczeństwa warto zmienić hasło do bankowości internetowej, czy do portali społecznościowych. Można też zajrzeć na stronę Have I Been Pwned, na której jest możliwość weryfikacji, czy nasz adres e-mail nie został wykradziony w którymś z wycieków.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

vivus-ostrzega-wyludzeniami