Dzięki Apple Pay klienci będą mogli szybko, łatwo i bezpiecznie kupić bilet na połączenie FlixBusa. Bezpieczeństwo i prywatność to podstawowe cechy Apple Pay. Korzystając z karty kredytowej lub debetowej w Apple Pay, numery kart nie są przechowywane na urządzeniu, ani na serwerach Apple

Apple Pay w aplikacji FlixBusa – jak to działa?

Zamiast prawdziwego numeru karty przypisywany zostaje unikalny Numer Konta Urządzenia, który jest zaszyfrowany i przechowywany na urządzeniu. Każdą transakcję autoryzuje się jednorazowym kodem bezpieczeństwa. Pasażerowie FlixBusa korzystający z systemu iOS podczas zakupu biletu mogą wybrać opcję „Zapłać z Apple Pay”, która umożliwi płatność w kilku kliknięciach, dzięki temu, że dane do płatności zapisane są w Portfelu Apple.

Przypomnijmy, że w lipcu 2018 FlixBus udostępnił także płatności przy użyciu Google Pay. Firma działa w Polsce od grudnia 2017 roku, kiedy to zastąpiła popularnego Polskiego Busa. W tym czasie FlixBus przewiózł 4 mln pasażerów w Polsce i uruchomił 40 nowych krajowych i zagranicznych tras. W przyszłym roku firma planuje zwiększyć swoją siatkę połączeń o 50%, uwzględniając kolejne miasta i regiony. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Wracając do Apple Pay – zakupy online w aplikacjach i na stronach akceptujących płatności Apple Pay można dokonać w łatwy sposób dzięki funkcji Touch ID na swoim iPhonie. Transakcję można także sfinalizować dwukrotnym kliknięciem przycisku bocznego i uwierzytelnieniu za pomocą funkcji Face ID. Nie ma potrzeby ręcznego wypełniania długich formularzy kont lub wielokrotnego wpisywania informacji o wysyłce i rozliczeniach.

Apple Pay działa na urządzeniach:

  • iPhone XR, XS, XS Max, X, 8, 8 Plus, 7, 7 Plus, 6s, 6s Plus, 6, 6 Plus, SE;
  • iPad 5. i 6. generacji, Pro, Pro 3. generacji, Air 2, mini 4, mini 3;
  • Apple Watch 1. generacji, Apple Watch Series 1, 2, 3, 4;
  • Modele komputera Mac z czytnikiem Touch ID, modele komputera Mac wprowadzone w 2012 r. lub nowsze z telefonem iPhone lub zegarkiem Apple Watch z włączoną usługą Apple Pay.