O planowanym wdrożeniu nowych metod płatności w aplikacji InPost pisaliśmy już kilka tygodni temu. Teraz firma Rafała Brzoski poinformowała o aktualizacji, która wprowadza część z zapowiadanych nowości. Na razie do dostępnego już wcześniej BLIKA dołączyły szybkie przelewy pay-by-link oraz karty płatnicze.

Nowe metody płatności w aplikacji InPost Mobile

Kolejny krok to wprowadzenie płatności mobilnych Apple Pay oraz Google Pay. Paczkę nadaną w aplikacji można wysłać bez drukowania etykiety z dowolnego paczkomatu i o dowolnej porze. Aplikacja InPost Mobile jest dostępna w sklepach App Store, Google Play oraz Huawei AppGallery.

– Opłacając przesyłkę bez etykiety skorzystasz z szybkich przelewów DotPay, BLIKA, a także kart płatniczych Visa oraz Mastercard.W przyszłości dodamy do aplikacji również popularne Apple Pay oraz Google Pay. Wszystkie opcje znajdziesz na etapie wyboru metody płatności, zaraz po wypełnieniu danych odbiorcy – czytamy w komunikacie InPost.

InPost obsługuje już ponad 11 tys. paczkomatów, celem firmy jest stawianie 100 nowych maszyn tygodniowo. Po udanym debiucie na giełdzie w Amsterdamie InPost chce rozwijać się także na innych rynkach – między innymi w Wielkiej Brytanii i we Francji.

Dodatkowo InPost nawiązał współpracę z Amazonem, dzięki czemu zakupy z amazon.pl będą dostarczane do paczkomatów, lub pod wskazany adres dzięki kurierom InPost.