Właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych, którzy nie mają jeszcze konta w Banku Millennium, mogą teraz założyć konto firmowe Mój Biznes z wykorzystaniem urządzenia mobilnego, bez potrzeby odwiedzania oddziału. Szybko potwierdzą tożsamość logując się do innego banku, w którym mają swoje konto indywidualne, dzięki zastosowaniu usługi dostępu do informacji o rachunku (AIS ang. Account Information Service).

Nowości w ramach otwartej bankowości w Banku Millennium

Aby otworzyć konto firmowe Mój Biznes, należy wejść poprzez urządzenie mobilne na stronę Banku Millennium i wypełnić elektroniczny wniosek. Klient może wybrać, czy chce podpisać umowę w oddziale, czy online. Po wybraniu opcji online i wprowadzeniu podstawowych danych, klient w celu uwierzytelnienia tożsamości jest kierowany do strony logowania jednego z sześciu banków: Alior Banku, Banku Pekao, BNP Paribas, ING Banku Śląskiego, mBanku lub Santander Banku.

Po pozytywnej weryfikacji bank poprosi o uzupełnienie kilku danych. Po wprowadzeniu numeru NIP, pozostałe dane firmy uzupełnianie są automatycznie z rejestru CEIDG. Można też od razu zamówić kartę debetową do konta. Następnie należy zatwierdzić dyspozycję otwarcia konta kodem SMS, który przyjdzie na wskazany we wniosku numer telefonu.

Bank Millennium w ramach otwartej bankowości udostępnia już:

Szczegółowe informacje na temat otwartej bankowości znajdziecie w tekście „Minął rok od wejścia w życie dyrektywy PSD2. Jak wygląda otwarta bankowość w Polsce?” oraz w naszej zakładce PSD2.