Partner serwisu Visa dla biznesu

W IKO zapłacisz za parkowanie

Fintek
Fintek
#Fintech#PKO BP
Opublikowano: 22 grudnia 2019, 19:20 Aktualizacja: 22 grudnia 2019, 19:21

W aplikacji mobilnej PKO BP można opłacić za parkowanie – dostawcą usługi jest moBiLET. Opłatę parkingową za pośrednictwem IKO można wnieść w ok. 100 miastach w Polsce, ale nie ma wśród nich Warszawy czy Wrocławia.

IKO

Możliwość zakupu biletu parkingowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO od PKO BP to przydatna funkcjonalność – zwłaszcza w sytuacji, gdy akurat nie masz drobnych w kieszeni, parkomat jest „trzy światła dalej”, a jak już jest, to przyjmuje tylko bilon. Jeśli kogoś interesuje, to taki parkomatowy horror jest w Katowicach, gdzie nie da się kupić biletu przy użyciu karty płatniczej, gotówki lub jakiejś ogólnie dostępnej aplikacji. 

Niestety, IKO nie rozwiązuje problemu w Katowicach, ale w Chodzieży,  Bełchatowie, Brodnicy, Toruniu, Gdańsku czy Opolu już tak. Z większych miast dostępny jest jeszcze Poznań i Kraków.

IKO

Jak zapłacić za parking w aplikacji mobilnej

Funkcja „opłaty parkingowe” dostępna jest po wybrani „menu” (burger) pod funkcją bilety komunikacyjne. Użytkownik jedyne co musi zrobić, to podać numery rejestracyjne pojazdu oraz wybrać kwotę za parkowanie. Aplikacja zaleca także oznaczenie pojazdu, że opłata za parking wnoszona jest za pomocą aplikacji – odpowiedniego PDF-a do wydrukowania można pobrać z IKO.

Opłaty parkingowe wnieść można również za pomocą innych aplikacji bankowych m.in. Santandera.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-iko-zaplacisz-za-parkowanie