To pierwsze na rynku konto dla spółek prowadzących pełną księgowość, które można otworzyć za pomocą selfie – czytamy w komunikacie ING.

Konto na selfie dla firm w ING Banku Śląskim

Proces otwarcia konta dla spółki odbywa się w całości zdalnie – od wypełnienia wniosku do aktywacji konta firmowego, które obsługiwane jest w pełni online. Klient wypełnia wniosek na stronie banku, następnie po otrzymaniu danych dostępowych do systemu i zalogowaniu się do niego, podpisuje umowę, wysyła zdjęcia dowodu i wykonuje skan twarzy. Bank po pozytywnej weryfikacji klienta aktywuje konto.

Zdalna identyfikacja tożsamości jest oparta na biometrii. Polega na porównaniu rysów twarzy z wizerunkiem w dowodzie tożsamości.  System i aplikacja mobilna ING Business prowadzą użytkownika krok po kroku.  Klienci banku będą mogli skorzystać z nowej funkcji także podczas aktualizacji danych dokumentów tożsamości.

– W kwietniu, czyli w kluczowym momencie pandemii, ponad 50% spółek otworzyło rachunek przez internet lub podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem. Teraz spółki będą mogły założyć konto całkowicie online, dzięki weryfikacji tożsamości za pomocą selfie i zdjęć dokumentu tożsamości. Rozwiązanie znane było do tej pory tylko klientom indywidualnym. ING jako pierwszy bank daje taką możliwość spółkom. Jestem przekonany, że usprawniony proces otwarcia konta będzie bardzo dobrze przyjęty przez klientów – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za Pion Klientów Biznesowych.

Klienci indywidualni mogą otwierać konta na selfie w ING od kwietnia bieżącego roku (w maju rozszerzono usługę także na smartfony z Androidem).