Kończy się pewna era. Katowice to postępowe miasto, ale było niezwykle nieprzyjazne dla kierowców bez drobnych przyzwyczajonych do płatności bezgotówkowych. W działających w tym mieście parkomatach opłatę można było wnieść tylko za pomocą monet lub przy użyciu karty ŚKUP, której co oczywiste – przyjezdni kierowcy raczej nie wyrabiają.

Koniec poszukiwania drobnych na parking

Kierowcy od dawna narzekali na archaiczny i kompletnie nieżyciowy sposób wnoszenia opłat parkingowych. W końcu, bo po pięciu latach od instalacji starych urządzeń, siatka automatów zostanie uzupełniona o nowe i bardziej funkcjonalne parkomaty. 

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach dodała, że nowe maszyny wyposażone są w panele fotowoltaiczne, a wśród dostępnych metod płatności – oprócz monet i karty ŚKUP – będzie istniała możliwość zapłaty kartą płatniczą. Stare maszyny wciąż będą działać na niezmienionych zasadach do połowy przyszłego roku. Ponadto trwają prace nad wprowadzeniem opłat za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Na razie nowe parkomaty są zabezpieczone folią, ale nie wiadomo kiedy zostaną uruchomione. Prawdopodobnie nastąpi to wkrótce.