Tym samym klienci Banku Millennium mogą zlecić w serwisie internetowym Millenet przelew krajowy z kont w sześciu bankach – PKO BP, mBanku, Santanderze, ING Banku Śląskim, Pekao SA i Alior Banku.

Millennium rozwija usługi z zakresu otwartej bankowości

Bank Millennium udostępnił usługę jako pierwszy bank w Polsce. Zlecenie przelewu jest bardzo proste. Wystarczy wybrać konto z innego banku, które uprzednio zostało dodane w ramach usługi Finanse 360° i na odwrocie kafla z tym kontem wybrać opcję Przelew krajowy. Po jej wybraniu pojawi się formularz przelewu do wypełnienia, w którym klient wyraża też odpowiednie zgody.

Po kliknięciu opcji Dalej zostanie przeniesiony do strony logowania banku, z którego konta zleca przelew. Po zalogowaniu się i potwierdzeniu operacji metodą autoryzacyjną używaną w danym banku, klient zostanie z powrotem przeniesiony do Millenetu. W Millenecie wszystkie zainicjowane w ten sposób transakcje będą widoczne w sekcji Płatności > Zainicjowane płatności – czytamy w komunikacie.

Bank wprowadził też sporą zmianę w sekcji Wydarzenia w serwisie internetowym Millenet. Od dziś klienci Banku Millennium zobaczą tam, po zalogowaniu do serwisu, posty z ostatnimi transakcjami na kontach w innych bankach. Wkrótce rozwiązanie to będzie również dostępne w aplikacji mobilnej Banku Millennium.