Partner serwisu Visa dla biznesu

W Polsce powstanie „fabryka startup-ów”

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Start up
Opublikowano: 29 listopada 2018, 13:08 Aktualizacja: 2 maja 2019, 17:05

Mastercard i The Heart ogłosiły powstanie jednostki o zabójczej nazwie „Heart Ventures”. Wspólnie z największymi korporacjami będzie ona budować nowe spółki technologiczne, które mają rozwijać usługi dla banków. Ciekawa strategia, zważywszy na to, że The Heart (z j. ang. serce jakby ktoś nie wiedział) zostało jednym z operatorów piaskownicy regulacyjnej tworzonej przy KNF. Synergie widoczne są gołym okiem.

The_Heart_2

Decyzję ogłoszono na Impact’18 w Łodzi. To jedna z najważniejszych fintechowych konferencji już nie tylko w Polsce, ale w naszym regionie Europy.

Dyrektor Generalny Mastercard w Polsce Bartosz Ciołkowski powiedział, że Polska to ważny rynek dla Mastercard i coraz ważniejsze centrum innowacji w Europie i cieszy się, że właśnie tutaj Mastercard będzie rozwijać i wdrażać najnowsze technologie. Wszyscy się cieszą. Zabrzmiało to trochę znajomo, ale clue zapowiedzi Mastercard to stwierdzenie, że wspólnie z The Heart i zaproszonymi partnerami będą budować nowe spółki i otwierać dla nich światowe rynki.

W 2019 roku powstanie przynajmniej 5 nowych fintechów

Pierwszych pięć spółek powstanie w 2019 roku i będą one działać w obszarach insurtech, fintech i retalitech. Wygląda na to, że pomysły na firmy czekały w szufladzie na piaskownicę regulacyjną. To potwierdza tezę, że biznes nie mógł się jej doczekać i bardzo dobrze, że powstała. Brawo KNF.

– Dziś innowacje rodzą się ze współpracy. Strategiczne partnerstwo z Mastercard daje The Heart Ventures dostęp do unikalnego know-how i możliwość tworzenia rozwiązań, które mają potencjał globalny. Działając razem jesteśmy w stanie kompleksowo wesprzeć korporacje, które próbują transformować swój biznes i w zwinny sposób rozwijać nowe przedsięwzięcia”– komentuje Tomasz Rudolf, CEO The Heart.

Szefem The Heart Ventures został Maciej Marszałek. W jego opinii wdrażanie nowych modeli biznesowych w korporacji jest czasochłonne, trudne i często wiąże się z dużym oporem wewnętrznym w organizacji. Współpraca z The Heart Ventures ma pomóc przełamać te bariery, bo połączy zwinność startupu z unikalnymi zasobami korporacji (czyli z pieniędzmi i IT). The Heart Ventures ma silnie współpracować z Mastercard Labs.

Dzieje się.

/ŁP


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-polsce-powstanie-fabryka-startup-ow