Decyzję ogłoszono na Impact’18 w Łodzi. To jedna z najważniejszych fintechowych konferencji już nie tylko w Polsce, ale w naszym regionie Europy.

Dyrektor Generalny Mastercard w Polsce Bartosz Ciołkowski powiedział, że Polska to ważny rynek dla Mastercard i coraz ważniejsze centrum innowacji w Europie i cieszy się, że właśnie tutaj Mastercard będzie rozwijać i wdrażać najnowsze technologie. Wszyscy się cieszą. Zabrzmiało to trochę znajomo, ale clue zapowiedzi Mastercard to stwierdzenie, że wspólnie z The Heart i zaproszonymi partnerami będą budować nowe spółki i otwierać dla nich światowe rynki.

W 2019 roku powstanie przynajmniej 5 nowych fintechów

Pierwszych pięć spółek powstanie w 2019 roku i będą one działać w obszarach insurtech, fintech i retalitech. Wygląda na to, że pomysły na firmy czekały w szufladzie na piaskownicę regulacyjną. To potwierdza tezę, że biznes nie mógł się jej doczekać i bardzo dobrze, że powstała. Brawo KNF.

– Dziś innowacje rodzą się ze współpracy. Strategiczne partnerstwo z Mastercard daje The Heart Ventures dostęp do unikalnego know-how i możliwość tworzenia rozwiązań, które mają potencjał globalny. Działając razem jesteśmy w stanie kompleksowo wesprzeć korporacje, które próbują transformować swój biznes i w zwinny sposób rozwijać nowe przedsięwzięcia”– komentuje Tomasz Rudolf, CEO The Heart.

Szefem The Heart Ventures został Maciej Marszałek. W jego opinii wdrażanie nowych modeli biznesowych w korporacji jest czasochłonne, trudne i często wiąże się z dużym oporem wewnętrznym w organizacji. Współpraca z The Heart Ventures ma pomóc przełamać te bariery, bo połączy zwinność startupu z unikalnymi zasobami korporacji (czyli z pieniędzmi i IT). The Heart Ventures ma silnie współpracować z Mastercard Labs.

Dzieje się.

/ŁP