Podczas pandemii szczególnie ważne jest dzielenie się z innymi i wspieranie potrzebujących. W ramach kwietniowej zbiórki dla grup ratowniczych Polskiego Czerwonego Krzyża, użytkownicy aplikacji przekazali mikro-datki na kwotę ponad 150 tys. zł. PCK zakupił z tych środków maseczki i odzież ochronną dla ratowników. Revolut postanowił natomiast rozszerzyć współpracę z organizacjami dobroczynnymi w Polsce.

Koronawirus uderzył także w Pajacyka

Najbardziej znany w Polsce program dożywiania dzieci opiera się na wydawaniu posiłków w szkołach i placówkach środowiskowych. Ze względu na zamknięcie szkół Polska Akcja Humanitarna stanęła przed wyzwaniem logistycznym oraz koniecznością dostarczenia posiłków w inny sposób. PAH dostarczyła w kwietniu 15,4 tony żywności do blisko ośmiuset rodzin. Pajacykowi niezbędne jest wsparcie, by program dostarczania żywności był kontynuowany, zwłaszcza jeśli szkoły będą zamknięte.

Covid-19 jest bardzo groźny dla osób w podeszłym wieku, którym pomoc niesie Polski Czerwony Krzyż, jak również dla chorych z obniżoną odpornością. Wśród nich, grupą szczególnie narażoną są pacjenci onkologiczni. Rak’n’Roll to organizacja, która pomaga im leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością pomimo choroby. Przejście przez raka wymaga wsparcia osób wokół. W czasie pandemii, która mocniej obnażyła niedoskonałości systemu, to wsparcie jest jeszcze ważniejsze. Revolut będzie zachęcał swoich użytkowników do wpłacania mikro-datków i pomagania podopiecznym Rak’n’Roll w przejściu przez raka.

Nie brakuje opinii, że epidemia koronawirusa wybuchła na tzw. mokrych targach, gdzie liczne gatunki zwierząt hodowlanych i dzikich, są przetrzymywane, niekiedy w bardzo zatłoczonych klatkach i sprzedawane w celach konsumpcyjnych. Otwarte Klatki to organizacja, która przeciwstawia się maltretowaniu zwierząt na skalę przemysłową i promuje dietę roślinną, jako rozwiązanie służące poprawie naszego zdrowia. Revolut będzie wspierał realizowaną przez Otwarte Klatki ogólnopolską kampanię RoślinnieJemy.

Działania solidarnościowe dzięki fintechom

– Nadszedł czas na wzajemną pomoc i dzielenie się z innymi. Jestem dumny z tego, że użytkownicy Revolut aktywnie wspierają cele dobroczynne. Wspólnie z naszymi nowymi partnerami rzucimy wyzwanie ważnym współczesnym problemom – epidemii raka, ubóstwu i złej diecie, maltretowaniu zwierząt – powiedział Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

– Nikt nie mógł przypuszczać, że wybuchnie pandemia, która zmusi nas do zmiany całej logistyki programu Pajacyk. Nie możemy pozwolić by na skutek kwarantanny posiłki nie docierały do dzieci. Fundusze, które zbieramy sprawią, że nasz program będzie mógł być kontynuowany. Dziękujemy użytkownikom Revolut za wsparcie Pajacyka i gotowość niesienia pomocy. Podzielmy się posiłkiem – powiedziała Anna Zubala z Polskiej Akcji Humanitarnej.

– Rak, podobnie jak Covid-19, to choroba o zasięgu globalnym, przekraczająca wszelkie granice. Nasi podopieczni nie mogą czekać z leczeniem na koniec pandemii. To nasza pomoc musi odpowiadać na nowe wyzwania – obejmować wsparcie psychologiczne w sytuacji dodatkowego zagrożenia zdrowia i życia, zapewnienie środków ochrony osobistej, organizację bezpiecznego transportu czy noclegu dla utrzymania ciągłości terapii. Wasze wsparcie dla chorych będzie sygnałem, że nie są z tym sami i wiele osób chce im pomóc – powiedziała Joanna Rokoszewska-Łojko z Rak’n’Roll.

– W zeszłym roku otrzymaliśmy status Top Charity od Animal Charity Evaluators, co oznacza, że jesteśmy jedną z czterech najskuteczniejszych organizacji na świecie działających na rzecz zwierząt. Nasz cel to zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez informowanie o warunkach ich chowu, systemowe zmiany i promocję roślinnej diety. Prosimy użytkowników Revolut o wsparcie naszych działań, ponieważ w tym trudnym czasie nie możemy zapomnieć o sobie, ale też o zwierzętach, które nadal potrzebują naszej pomocy – powiedziała Aleksandra Knotz z Otwartych Klatek.

Donations w Revolut

Klienci Revolut w Polsce mogą łatwo i szybko przekazywać mikro-datki na rzecz organizacji PCK, PAH, Rak’n’Roll i Otwarte Klatki poprzez funkcję darowizn (Donations) z poziomu aplikacji. Pozwala ona zaokrąglać końcówki z codziennych wydatków, by zasiliły one wybraną organizację dobroczynną. Klienci mogą też przekazać za jej pośrednictwem jednorazowy datek lub wsparcie cykliczne w wybranej przez siebie kwocie.

100% datków przekazanych przez klientów Revolut trafi do organizacji dobroczynnych. Firma Revolut nie obciąży donacji żadnymi opłatami. Nie ma kwoty minimalnej datku a funkcja dobroczynna może być w każdej chwili włączona lub wyłączona przez użytkownika z poziomu aplikacji.