Zarejestrowanie firmy online jest możliwe już od kilku lat. Pakiet usług publicznych, które można realizować online jest coraz szerszy i dobrze, bo w nowoczesnym państwie bieganie z papierami od okienka do okienka w urzędzie jest bez sensu. Nie jest też nowoscią zakładanie firmy online za pośrednictwem banku – taka możliwość dostępna jest m.in. w mBanku czy w PKO BP.

Konto w banku i firma online

Do grona banków, które wdrożyły taką możliwość dołączył także Santander Bank Polska. Wystarczy kilka prostych kroków by rozpocząć działalność i np. zacząć sprzedawać przez internet. Do tego naturalnie bank oferuje dodatkowe usługi wspomagające działanie firmy, a niedawno Santander poinformował także o wdrożeniu eWindykacji, która wspomoże w rozliczeniu mniej rzetelnych kontrahentów czy eFaktoringu, który wspomoże płynnośc finansową w firmie.

W czasie pandemii liczba rejestrowanych nowych firm spadła. Z danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej wynika, że w kwietniu było to 13,5 tys. rejestracji firm, a w maju 22,2 tys.

/LP