Dodatkowo blisko 27 mln posiadaczy kont bankowych może skorzystać z zaciągnięcia nieoprocentowanej pożyczki w wysokości 500 funtów w ramach ustalonego limitu w rachunku. Promocja potrwa trzy miesiące – podała organizacja UK Finance, która zrzesza ok. 250 podmiotów rynku finansowego w Wielkiej Brytanii.

Z działań pomocowych w Wielkiej Brytanii branża chwali się także podniesieniem limitu płatności bezgotówkowych bez PIN do 45 funtów, a także kampanią społeczną Take Five to Stop Fraud, której celem jest zwiększenie świadomości wobec oszustw.

UK Finance działa w porozumieniu z Financial Conduct Authority, czyli brytyjskiego odpowiednika KNF.

Polacy nie gorsi

Z danych Związku Banków Polskich wynika, że na dzień 30 kwietnia 2020 roku łączna liczba wniosków od konsumentów o odroczenia rat kredytowych przekroczyła nieznacznie 800 tys., z czego 675 tysięcy zostało rozpatrzone pozytywnie (ok. 85%).

W Polsce również podniesiono limit płatności bezgotówkowych bez PIN-u, a wiele banków w zasadzie w trybie ciągłym prowadzi kampanie informacyjne przestrzegające przed oszustwami.

Dzisiaj Rzecznik Finansowy powiadomił, że będzie dążyć do ustawowego uregulowania możliwości skorzystania z wakacji kredytowych.