Walmart złożył patent na roboty, które zarówno z wyglądu, jak i swoich funkcji mają przypominać prawdziwe pszczoły. Ich działanie wspomagane będzie przez czujniki i kamery, które ułatwiłyby im nawigację w uprawach. Roboty mają potencjał zapylać rośliny równie dobrze, jak inne owady. Czy gigant amerykańskiego handlu posunięciem tym pokazuje, że chce przejąć część kontroli nad produkcją rolną? O sprawie informuje World Economic Forum.

Roboty pomogą w rolnictwie

Jak podaje serwis, nie jest to jedyny patent Walmarta związany z rolnictwem. Mówi się, że to jedynie jeden z sześciu pomysłów – pozostałe miałyby zajmować się np. monitorowaniem uszkodzeń roślin. Pojawienie się robotów w rolnictwie mogłoby nie tylko obniżyć koszty, ale także zwiększyć wydajność upraw. Warto zaznaczyć, że populacje pszczół umierają i to kwestia lat, jak nie będą one w stanie zapylać takie ilości roślin jak dawniej.

Takie posunięcia, jak wprowadzenie własnych robotów do rolnictwa, mogłyby w przyszłości pozwolić Walmartowi na zmniejszenie kosztów i podwyższenie jakości sprzedawanych produktów spożywczych pod logo własnej marki. Warto wspomnieć, że Walmart ostatnio poszerzył swoje usługi o dowóz zakupów do domu.