Kilka miesięcy wcześniej firma informowała o dołączeniu do systemu SEPA. System pozwala na przelewy EUR do podmiotów z wybranych państw strefy euro w czasie rzeczywistym. Co to oznacza dla klienta Walutomatu?

Przelewy SEPA Instant już dostępne dla klientów Walutomatu

SEPA Instant wystartowała w Europie w listopadzie 2017 roku. W Polsce jest to dopiero nowość, ale cała Europa bardzo szybko rozwija się w tym kierunku. W państwach strefy euro dostęp do przelewów SEPA Instant jest możliwy już z większości banków. Bardzo nas cieszy, że nasi klienci będą mogli zlecać i przyjmować przelewy natychmiastowe w euro 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – mówi Artur Maliszewski, CIO w Currency One.

Klienci instytucjonalni Walutomatu mogą korzystać już z indywidualnych numerów rachunków w euro, możliwych dzięki uczestnictwu serwisu w systemie SEPA.

– Warto zaznaczyć, że Currency One jako pierwszy polski fintech został zintegrowany z systemem SEPA i SEPA Instant. To duży krok naprzód dla polskich firm – mówi Miron Miesczak, Dyrektor ds. Partnerstw Strategicznych/B2B w Currency One.

Walutomat w listopadzie obchodził 11 urodziny. To platforma wymiany walut, która posiada obecnie około 365 tys. zarejestrowanych klientów.