Partner serwisu Visa dla biznesu

#Warsaw booster’18 – 100 tys. zł na rozwój startupów z branży fintech

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Fintech
Opublikowano: 22 marca 2018, 11:43 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 20:16

Ruszył nabór do miejskiego programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18 dla startupów z branży finansowej i ubezpieczeniowej. Uczestnicy otrzymają wsparcie czołowych mentorów polskiej sceny startupowej oraz szansę pozyskania inwestora, a w finale powalczą o nagrody o łącznej wartości 100 tys. zł. Organizatorem programu finansowanego przez m.st. Warszawa jest Youth Business Poland.

Santander, Orange i AXA poszukują startupów. Do zdobycia 200 tys. złotych

Podczas trwającego pół roku programu startupy otrzymają wsparcie czołowych mentorów polskiej sceny startupowej oraz szansę pozyskania inwestora i finansowania na rozwój. Co więcej, w finałowym etapie programu jego uczestnicy zawalczą o nagrody o łącznej wartości 100 tys. zł. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 30 kwietnia.

Czytaj także: SkyHub – nowe miejsce dla startupów

Szansa dla startupów na rozwój

#Warsaw booster’18 to szansa dla startupów technologicznych z branży fintech i insurtech do wzięcia udziału w programie intensywnej akceleracji swojego biznesu. Do programu zaproszono 30 mentorów i przedstawicieli 12 partnerów biznesowych, pod okiem których uczestnicy odbędą 600 godzin mentoringów i doradztwa biznesowego.

Wśród partnerów znajdują się przedstawiciele takich firm jak: J.P.Morgan, Nationale Nederlanden, City Handlowy, BGŻ BNP Paribas, Google, Microsoft, Hogan Lovells, EFL, DATA Ventures, Experior Venture Fund, Microfinance Center, Vivus.pl. Patronat nad programem objęło także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Dzięki udziałowi w programie start-upowcy będą mogli wyskalować swój projekt pod okiem ekspertów i liderów rynkowych w zakresie finansów i technologii. Istotnym elementem programu jest też możliwość nawiązania współpracy z szerokim gronem partnerów biznesowych, a także pozyskania inwestora i rozszerzenia sieci kontaktów.

Czytaj także: Współpraca dużych przedsiębiorstw i startupów. Obecny model chyba nie działa

Warszawa zajmuje wysokie miejsce wśród hubów technologicznych

– #Warsaw booster’18 to program, który nie bez przyczyny został stworzony z inicjatywy miasta stołecznego Warszawy. Stolica Polski według zestawienia Deloitte „Connecting Global FinTech”, Warszawa zajmuje piątą pozycję wśród hubów technologicznych. Na innowacyjnej mapie Europy wyprzedzamy Pragę, Mediolan i Madryt. To również u nas zlokalizowane są centrale firm polskich liderów branży finansowej, siedziby głównych korporacji międzynarodowych, a także rosnący rynek venture capital i ekosystem startupowy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

– Wychodzimy naprzeciw startupom i chcemy wspierać rozwój ich pomysłów w naturalnym dla nich ekosystemie przedsiębiorczości, jakim jest Warszawa. Do programu mogą zgłaszać się startupy na początkowym etapie rozwoju, które mają jedynie pomysł na produkt lub usługę w branży fintech lub insurtech, jak i firmy prowadzące działalność do 3 lat, których produkty lub usługi są już dostępne na rynku, ale potrzebują partnerów do współpracy czy pozyskania finansowania na rozwój – dodaje.

Czytaj także: Revolut wprowadza karty wirtualne ze zmiennym numerem

Dołącz do warsztatów

Program #WARSAW booster’18 będzie realizowany do końca października 2018 r. Pierwszym etapem będą warsztaty Startup Camp, a następnym preakceleracja, prowadzona na Google Campus, StartBerry oraz w przestrzeni HubHub, podczas której uczestnicy wezmą udział w 4-tygodniowym programie warsztatów biznesowych z zakresu weryfikowania potencjału rynkowego produktu lub usługi, tworzenia wartości dla klientów i prezentacji inwestorskiej.

O przejściu do drugiego etapu programu zadecyduje 5- minutowa prezentacja projektu biznesowego przed komisją konkursową Innovation Council, w której skład wchodzą reprezentanci zarządów partnerów programu oraz inwestorzy. Do udziału do drugiego etapu zakwalifikuje się 10 firm.

Czytaj także: nCino – bankowość z głową w chmurach?

Rynek fintech w Polsce rozwija się

Rozwiązania fintech rewolucjonizują bankowość, zakupy w Internecie. Nowoczesne usługi i technologie bankowe umożliwiły powstanie np. szybkich płatności online, internetowych kantorów czy stworzenie zupełnie nowego rynku kryptowalut. Warto podkreślić, że polskie firmy technologiczne z sektora finansowego coraz lepiej radzą sobie na rynku – mówi Adrian Migoń, Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny i Youth Business Poland, operatora programu.

– Dlatego tak istotne jest, aby na swojej ścieżce rozwoju mogły wykorzystywać doświadczenia firm, które podpowiedzą, jakich błędów się wystrzegać i jak odnieść sukces. Z drugiej strony chcemy zapewnić zespołom startupowym, możliwość testowania pomysłów z partnerami korporacyjnymi, jak i możliwość późniejszego wdrożenia produktów – dodaje.

Program zakończy gala finałowa #WARSAW booster’18 Demo Day, podczas której finaliści zaprezentują swoje startupy przed komisją konkursową i zawalczą o nagrody pieniężne.

Czytaj także: Traficar także na Śląsku i w Zagłębiu

Youth Business Poland/AS


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

warsaw-booster18-wygraj-100-tys-zl-na-rozwoj-startupow-z-branzy-fintech