#Warsaw booster’18 – 100 tys. zł na rozwój startupów z branży fintech

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Fintech
Opublikowano: 22 marca 2018, 11:43 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 20:16

Ruszył nabór do miejskiego programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18 dla startupów z branży finansowej i ubezpieczeniowej. Uczestnicy otrzymają wsparcie czołowych mentorów polskiej sceny startupowej oraz szansę pozyskania inwestora, a w finale powalczą o nagrody o łącznej wartości 100 tys. zł. Organizatorem programu finansowanego przez m.st. Warszawa jest Youth Business Poland.

Podczas trwającego pół roku programu startupy otrzymają wsparcie czołowych mentorów polskiej sceny startupowej oraz szansę pozyskania inwestora i finansowania na rozwój. Co więcej, w finałowym etapie programu jego uczestnicy zawalczą o nagrody o łącznej wartości 100 tys. zł. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 30 kwietnia.

Czytaj także: SkyHub – nowe miejsce dla startupów

Szansa dla startupów na rozwój

#Warsaw booster’18 to szansa dla startupów technologicznych z branży fintech i insurtech do wzięcia udziału w programie intensywnej akceleracji swojego biznesu. Do programu zaproszono 30 mentorów i przedstawicieli 12 partnerów biznesowych, pod okiem których uczestnicy odbędą 600 godzin mentoringów i doradztwa biznesowego.

Wśród partnerów znajdują się przedstawiciele takich firm jak: J.P.Morgan, Nationale Nederlanden, City Handlowy, BGŻ BNP Paribas, Google, Microsoft, Hogan Lovells, EFL, DATA Ventures, Experior Venture Fund, Microfinance Center, Vivus.pl. Patronat nad programem objęło także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Dzięki udziałowi w programie start-upowcy będą mogli wyskalować swój projekt pod okiem ekspertów i liderów rynkowych w zakresie finansów i technologii. Istotnym elementem programu jest też możliwość nawiązania współpracy z szerokim gronem partnerów biznesowych, a także pozyskania inwestora i rozszerzenia sieci kontaktów.

Czytaj także: Współpraca dużych przedsiębiorstw i startupów. Obecny model chyba nie działa

Warszawa zajmuje wysokie miejsce wśród hubów technologicznych

– #Warsaw booster’18 to program, który nie bez przyczyny został stworzony z inicjatywy miasta stołecznego Warszawy. Stolica Polski według zestawienia Deloitte „Connecting Global FinTech”, Warszawa zajmuje piątą pozycję wśród hubów technologicznych. Na innowacyjnej mapie Europy wyprzedzamy Pragę, Mediolan i Madryt. To również u nas zlokalizowane są centrale firm polskich liderów branży finansowej, siedziby głównych korporacji międzynarodowych, a także rosnący rynek venture capital i ekosystem startupowy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

– Wychodzimy naprzeciw startupom i chcemy wspierać rozwój ich pomysłów w naturalnym dla nich ekosystemie przedsiębiorczości, jakim jest Warszawa. Do programu mogą zgłaszać się startupy na początkowym etapie rozwoju, które mają jedynie pomysł na produkt lub usługę w branży fintech lub insurtech, jak i firmy prowadzące działalność do 3 lat, których produkty lub usługi są już dostępne na rynku, ale potrzebują partnerów do współpracy czy pozyskania finansowania na rozwój – dodaje.

Czytaj także: Revolut wprowadza karty wirtualne ze zmiennym numerem

Dołącz do warsztatów

Program #WARSAW booster’18 będzie realizowany do końca października 2018 r. Pierwszym etapem będą warsztaty Startup Camp, a następnym preakceleracja, prowadzona na Google Campus, StartBerry oraz w przestrzeni HubHub, podczas której uczestnicy wezmą udział w 4-tygodniowym programie warsztatów biznesowych z zakresu weryfikowania potencjału rynkowego produktu lub usługi, tworzenia wartości dla klientów i prezentacji inwestorskiej.

O przejściu do drugiego etapu programu zadecyduje 5- minutowa prezentacja projektu biznesowego przed komisją konkursową Innovation Council, w której skład wchodzą reprezentanci zarządów partnerów programu oraz inwestorzy. Do udziału do drugiego etapu zakwalifikuje się 10 firm.

Czytaj także: nCino – bankowość z głową w chmurach?

Rynek fintech w Polsce rozwija się

Rozwiązania fintech rewolucjonizują bankowość, zakupy w Internecie. Nowoczesne usługi i technologie bankowe umożliwiły powstanie np. szybkich płatności online, internetowych kantorów czy stworzenie zupełnie nowego rynku kryptowalut. Warto podkreślić, że polskie firmy technologiczne z sektora finansowego coraz lepiej radzą sobie na rynku – mówi Adrian Migoń, Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny i Youth Business Poland, operatora programu.

– Dlatego tak istotne jest, aby na swojej ścieżce rozwoju mogły wykorzystywać doświadczenia firm, które podpowiedzą, jakich błędów się wystrzegać i jak odnieść sukces. Z drugiej strony chcemy zapewnić zespołom startupowym, możliwość testowania pomysłów z partnerami korporacyjnymi, jak i możliwość późniejszego wdrożenia produktów – dodaje.

Program zakończy gala finałowa #WARSAW booster’18 Demo Day, podczas której finaliści zaprezentują swoje startupy przed komisją konkursową i zawalczą o nagrody pieniężne.

Czytaj także: Traficar także na Śląsku i w Zagłębiu

Youth Business Poland/AS


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

warsaw-booster18-wygraj-100-tys-zl-na-rozwoj-startupow-z-branzy-fintech