Partner serwisu Visa dla biznesu

Warszawa polsko-brytyjskim centrum startupów w przededniu Brexitu

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Brexit#Start up
Opublikowano: 12 marca 2019, 15:32 Aktualizacja: 20 lutego 2020, 13:21

W Warszawie trwają właśnie Startup Games Warsaw, czyli wydarzenie organizowane wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ambasadę Wielkiej Brytanii w Polsce. Do programu zgłosiło się 150 start-upów i 35 inwestorów, z Polski i Zjednoczonego Królestwa. W tym samym czasie w brytyjskiej Izbie Gmin dojdzie do bardzo ważnego głosowania na temat nowej umowy brexitowej.

Startup Games Warsaw - współpraca Polski z UK

Startup Games Warsaw odbywa się w specjalnej formule. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: przedsiębiorców – pomysłodawców oraz inwestorów. Każdy z nich korzysta z dedykowanej wydarzeniu aplikacji, w której odbywają się kluczowe dla graczy decyzje. Na początku gry każda „firma” otrzymuje 100 akcji oraz 1 mln funtów (które mogą również inwestować). Inwestorzy licytując akcje spółek, wskazują najbardziej obiecujące przedsięwzięcie.

Startup Games Warsaw i Brexit

Gra przeplata się z panelami i spotkaniami z mentorami, którzy doradzają między innymi jak właściwie się zaprezentować, czego poszukują i oczekują inwestorzy, aż w końcu jak wprowadzić firmę na międzynarodowy rynek. Dla zwycięzcy, czyli „firmy”, która zyskała najwięcej akcji i osiągnęła najwyższą wycenę przewidziano nagrodę. Jest nią tygodniowy wyjazd na London Tech Week.

W przededniu Brexitu Wielka Brytania chętnie korzysta z możliwości reklamy swojego rynku. Już dzisiaj dojdzie do bardzo ważnego głosowania w Izbie Gmin, podczas którego deputowani podejmą decyzję na temat nowego planu wyjścia UK z Unii Europejskiej. Premier Theresa May wynegocjowała nowe warunki opuszczenia Wspólnoty z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jeanem-Claudem Junckerem, tak aby uniknąć tak zwanego „twardego Brexitu”. Przypomnijmy, że poprzednie głosowanie zakończyło się klęską rządu premier May.

Ambasador UK w Polsce Jonathan Knott, podkreślił, że wartość brytyjskiego sektora technologii cyfrowych to niemalże 184 mld funtów. Wielka Brytania jest również celem nr 1 w Europie dla funduszy venture capital. Na Zjednoczone Królestwo przypadło 37% wszystkich inwestycji w Europie, a polowa tych inwestycji dotyczyła właśnie wyspiarskiego sektora technologicznego. W ubiegłym roku inwestorzy z Doliny Krzemowej zainwestowali rekordową sumę 1,1 mld funtów w brytyjskie przedsiębiorstwa technologiczne.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

warszawa-polsko-brytyjskim-centrum-startupow-w-przededniu-brexitu