Wealthon z licencją MIP od UKNF

Rolą MIP-ów jest prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych na mniejszą skalę, dlatego stosowane są wobec nich umiarkowane wymogi regulacyjne. Daje to fintechom możliwość testowania rozwiązań bezpośrednio na rynku, kolejnym krokiem jest ubieganie się o KIP czyli krajową instytucję płatniczą.

– Uzyskanie licencji małej instytucji płatniczej wpisuje się w naszą strategię rozwoju, która zakłada m.in. wzrost konkurencyjności i budowę kompleksowej sieci dystrybucji. Pragniemy być pierwszym wyborem dla przedsiębiorstw potrzebujących szybkiego wsparcia finansowego. Licencja MIP umożliwi nam testowanie nowych rozwiązań, które posłużą naszym klientom do stabilizacji prowadzonego biznesu, czy też jego rozwoju. Będziemy konkurować nie tylko jakością usług, ale także ich poszerzeniem – komentuje Aleksander Majchrzak, Prezes Zarządu Wealthon Fund S.A.

– Docelowo Wealthon dąży do Invisible Bankingu – bankowości rozszerzonej poza własne kanały (takie, jak dedykowana aplikacja bankowa) i zintegrowanej z oprogramowaniem, z którego użytkownik korzysta codziennie, choć już tego nie dostrzega. Jest to jeden z wiodących trendów bankowości. Posiadanie urządzenia z dostępem do Internetu staje się wystarczające do korzystania z usług finansowych, które dawniej wymagały wizyty w oddziale i złożenia własnoręcznego podpisu – komentuje Aleksander Majchrzak, Prezes Zarządu Wealthon Fund S.A.

Na korzyść invisible bankingu świadczy nie tylko dostępność usług w czasie rzeczywistym, ale znacząca oszczędność czasu i wysiłków po stronie klienta. Nic dziwnego, że rozwoju tego typu rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom oczekuje świat biznesu.

Rodzi to potrzeby, którym odpowiadać mają wirtualni asystenci. KPMG w opublikowanym niedawno raporcie wskazuje, że do 2030 roku technologie podobne do Siri za pomocą m.in. zaawansowanej analizy danych, sztucznej inteligencji i uwierzytelniania głosowego staną się stałym elementem codzienności.

Skutecznie rozwiązania dla przedsiębiorców

Wealthon Fund oferuje przedsiębiorcom (m.in. prowadzącym działalność pokrzywdzoną przez COVID-19) pożyczkę ratalną, na dowolny cel – bez dokumentacji finansowej, bez zaświadczeń o niezaleganiu. Pożyczka do 150 000 bez zabezpieczeń. Skierowana jest do jednoosobowych działalności gospodarczych, które mają przejściowe kłopoty finansowe. To finansowanie, dzięki któremu Przedsiębiorca będzie mógł w krótkim okresie czasu ustabilizować bieżącą sytuację i wrócić do finansowania bankowego.

Drugim produktem, który używa tego innowacyjnego systemu scoringowego, jest pożyczka pomostowa do 750 000 zł na spłatę zadłużenia w ZUS i Urzędzie Skarbowym. Skierowana jest do Przedsiębiorców, którzy są na etapie wnioskowania o kredyt bankowy a mają zadłużenie w ZUS i Urzędzie Skarbowym. To finansowanie, dzięki któremu Przedsiębiorca będzie mógł uregulować swoje zobowiązania i otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu z tych Urzędów, a dzięki temu wnioskować o fundusze ze środków rządowych, przeznaczonych dla pokrzywdzonych przez covid branż.

Współpraca banków z fintechami

Potrzeba oferowania klientom nowoczesnych usług online dopasowanych do zmieniającej się rzeczywistości stanowi naturalny powód dla współpracy banków z fintechami. Udane kooperacje między tego rodzaju podmiotami udowadniają, że dopełniają się one na wielu płaszczyznach i nie biorą udziału w rywalizacji o odbiorców, ale spotykają się w grze o sumie niezerowej.

Dostrzega to Wealthon dążąc do przeniesienia pośrednictwa kredytowego B2B na zupełnie nowy poziom. Efektem tego są prace nad wdrożeniem platformy pośrednictwa kredytowego – simple.pl, skupiającej oferty finansowania dla firm w jednym miejscu. W praktyce platforma ma umożliwiać szybki dostęp do środków finansowych, poprzez wzięcie kredytu online w wybranej przed przedsiębiorcę instytucji finansowej.

/materiał partnera