Takie informacje przekazuje New York Magazine, powołując się na lokalne, rosyjskie wiadomości. Najwyraźniej Burger King chce podpiąć się pod galopujące kursy walut wirtualnych.

Czytaj także: Pizzę dostarczy samochód bez kierowcy?

Whoppercoin – do czego służy?

Whoppercoin startuje razem z programem lojalnościowym. Jeżeli dokonamy zakupu w rosyjskich restauracjach Burger King to do specjalnego wirtualnego portfela otrzymamy jednego Whoppercoina za jednego rubla. Jako portfel posłuży nam specjalna aplikacja mobilna.

Fastfoodową wirtualną walutą będzie można płacić za pożywne burgery. Program oficjalnie wystartował 22 sierpnia bieżącego roku. Cena jednego Whoppera ma wynosić 1700 whoppercoinów

Powstanie whoppercoin to kolejny dowód na fascynację kryptowalutami, jaką wykazuje Burger King. Kilka miesięcy wcześniej pojawiły się zapowiedzi, że Burger King Russia rozważa akceptowanie płatności w Bitcoinach. Teraz BK wypuścił już 1 miliard whoppercoinów na blockchainowej Wave Platform, która sama potwierdza współpracę z siecią fastfoodów. Autorzy pomysłu zaznaczyli, że tokenów może pojawić się więcej niż obecny 1 miliard.

Tokenami będzie można obracać na wspomnianej platformie i wymieniać je na produkty od Burger Kinga. Whoppercoiny będą działały na takiej samej zasadzie jak Bitcoin czy Ethereum, więc bez przeszkód będzie można wymienić go w sieci, albo przekazać znajomym.

Nie powinno nas to już dziwić. Kilka dni temu pisaliśmy o planach estońskiego rządu, który przymierza się do emitowania własnej waluty wirtualnej – Estcoina. Pieniądze jakie pojawiają się w świecie walut wirtualnych sprawiają, że coraz więcej firm, a nawet rządów może iść w tym kierunku. Oby tylko nie zaślepiła ich wizja szybkiego wzbogacenia się.