Obecnie ZTM poszukuje firmy która zaprojektuje, wykona, dostarczy i uruchomi systemy ładowania pojazdów zeroemisyjnych na dziewięciu parkingach Parkuj i Jedź.

Kolejne zachęty dla kierowców. Więcej ładowarek samochodów elektrycznych przy kluczowych węzłach komunikacji miejskiej

Ładowarki zostaną zamontowane pod koniec 2019 r. na parkingach P+R: Anin SKM, Połczyńska, Ursus – Niedźwiadek, Metro Ursynów, Wawer SKM, Metro Wilanowska, Al. Krakowska, Metro Marymont i Metro Stokłosy.

Każda ze stacji ładowania będzie urządzeniem umożliwiającym jednoczesną obsługę dwóch samochodów osobowych o napędzie elektrycznym, przy wykorzystaniu punktów ładowania o mocy 22 kW każdy. Kierowcy obsługiwać je będą za pomocą paneli dotykowych.

Z punktów ładowania samochodów elektrycznych korzystać można od grudnia 2017 r. na parkingu Parkuj i Jedź Metro Młociny I przy ul. J. Kasprowicza 145. Są tam cztery takie stanowiska, w tym jedno dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Montaż kolejnych na innych parkingach P+R będzie zachętą dla kierowców do zakupu aut zeroemisyjnych. Ma to wpływ na poprawę jakości powietrza i zmniejszenie hałasu na naszych drogach.

W połowie grudnia zeszłego roku warszawscy radni przyjęli nowy regulamin parkingów P+R. Wprowadził on m.in. Kartę Eko dla użytkowników pojazdów elektrycznych (pozwalającą na pozostawianie aut o tym napędzie na parkingach Parkuj i Jedź również na noc) oraz możliwość ich bezpłatnego doładowania.

ZTM Warszawa/RT