W ten sposób polscy twórcy rozpoczną rywalizację, która może ich zaprowadzić na światowe finały Imagine Cup w Seattle. Będzie o co walczyć, bo główna nagroda w konkursie to 100 000 dolarów.

Czytaj także: Showmax darmowy na rok dla klientów Play

Czym jest Imagine Cup?

Imagine Cup jest najbardziej popularną na świecie inicjatywą na rzecz rozwoju młodych biznesów, które wykorzystują najnowsze technologie, pozytywnie wpływają na rozwój społeczeństw, miast, rynku i komfort życia każdego z nas. Zainteresowanie konkursem jest ogromne. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1,65 miliona uczestników z ponad 190 państw.

Wyróżnikiem Imagine Cup jest połączenie pomysłów technologicznych z koncepcją biznesową ich faktycznego wykorzystania. Każda drużyna rejestrująca się do konkursu powinna nie tylko skupić się na rozwiązaniu informatycznym, ale także przedstawić skuteczny business plan. W tegorocznej edycji uczestnicy będą inspirowani do wykorzystania technologii chmurowej Microsoft Azure w realizacji swoich projektów technologicznych i biznesowych.

„Imagine Cup to nie tylko dobra zabawa i spotkanie młodych ludzi z całego świata, ale dla wielu z nich początek wielkiej, życiowej przygody, na której spotkają wspaniałych mentorów, inwestorów i doradców biznesowych. Piotr Psyllos z zespołu PSYLLOSOFT, Sławek Potasz – założyciel InMotion, Vadym Melnyk z Cervi Robotics, czy Marcin Joka – współtwórca firmy Photon Entertainment to młodzi przedsiębiorcy, których biznesy technologiczne już dzisiaj skutecznie rozwijają się na arenie międzynarodowej. Łączy ich jedno. Swoje pierwsze kroki stawiali na Imagine Cup. Dzisiaj zapraszamy kolejne osoby do prezentacji pomysłów, które być może utorują ich drogę na szczyt. Zrobimy wszystko, by im w tym pomóc – podkreśla Olena Kolikhova, odpowiedzialna z polską edycję Microsoft Imagine Cup.

Czytaj także: Carrefour PRO – rewolucja w zakupach

Imagine Cup 2018 – czego się spodziewać?

Nową edycję wydarzenia rozpocznie „wielkie kodowanie”, czyli tzw. hackatony prowadzone pod nazwą Imagine Hack. W dniach 13-14 stycznia odbędzie się równoległa rywalizacja w 4 miastach. Oznacza to, że jednocześnie do kodowania i prezentacji swoich projektów przystąpi 300 osób. W każdym z miast zostanie wyłoniony zwycięski zespół, który dostanie atrakcyjne nagrody oraz zostanie zakwalifikowany do półfinału konkursu Imagine Cup, gdzie będzie mógł walczyć o nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów oraz indywidualną sesję mentoringową z Satyą Nadellą, CEO Microsoft.

– W tym roku koncentrujemy się na 3 obszarach technologicznych: zastosowaniu rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji (AI), wielkich zbiorów danych (Big Data) oraz rozszerzonej rzeczywistości (VR). W Polsce dodatkowo uruchomimy ścieżkę Smart City pamiętając, jak ciekawe projekty były prezentowane w zeszłym roku – mówi Olena Kolikhova, odpowiedzialna z polską edycję Microsoft Imagine Cup.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Eksperci z Ministerstwa pomogą uczestnikom, którzy wybiorą ścieżkę Smart City stworzyć projekt w oparciu o otwarte bazy danych publicznych do tworzenia rozwiązań ułatwiających codzienne życie. Podczas warsztatów wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać ze wsparcia specjalistów zarówno z obszaru biznesowego i technicznego. Microsoft zaprosi swoich klientów i partnerów na wydarzenia we wszystkich 4 miastach, żeby już w pierwszym etapie mogli pomóc młodym ludziom ocenić wartość techniczną i biznesową projektu. W związku z tym, że oba obszary są równie ważne w rywalizacji, te wskazówki mogą okazać się decydujące w dalszej rywalizacji.

Jeśli uczestnikom nie uda się zarejestrować podczas hackathonów, będzie można to zrobić do
1 lutego 2018 r. Z pewnością podczas zbliżających się wydarzeń będzie o wiele łatwiej uzyskać pomoc i rady ekspertów, co może okazać się przepustką w kolejnych etapach konkursu.