Wirtualne karty płatnicze mają ułatwić przedsiębiorcom zarządzanie znacznymi wolumenami płatności w Internecie. Nie posiadają one formy plastikowej i funkcjonują wyłącznie w środowisku internetowym w ramach usługi Smart Data. Usługa umożliwia klientowi Alior Banku samodzielne generowanie jednorazowego numeru karty do każdej transakcji, co zapewnia poufność danych i wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji.

Wirtualne karty płatnicze od Alior Banku i Mastercard

Wirtualne karty biznesowe w usłudze Smart Data ułatwiają również przedsiębiorcom sprawną i skuteczną kontrolę wydatków dokonywanych online oraz planowanie budżetów. Usługa umożliwia między innymi wielopoziomową akceptację dokumentów dotyczących płatności oraz zatwierdzanie płatności kartami w ramach utworzonej struktury firmy

Niestety, ale tanio nie jest. Opłata za kartę wirtualną wynosi 30 zł miesięcznie. Z kolei opłata za aplikację Smart Data od Mastercard to 150 zł na miesiąc.

Wirtualne karty płatnicze ze zmiennym numerem to usługa znana na polskim rynku. Co prawda żaden bank działający w Polsce do tej pory nie wprowadził takiego rozwiązania, ale w połowie zeszłego roku podobny produkt zaprezentował Revolut.  Klienci brytyjskiego fintechu mogą w kilka sekund aktywować kartę wirtualną ze zmiennym numerem, który będzie automatycznie zmieniany po każdej transakcji.