Fintech Wise to brytyjski podmiot, który oferuje tanie i szybkie przelewy transgraniczne, w tym także aplikację mobilną z kartą płatniczą i portfelem cyfrowym. W zeszłym roku spółka odnotowała zysk na poziomie 30 mln GBP – dwukrotnie więcej niż w 2020 roku i trzykrotnie więcej niż w 2019 roku.

Innowacyjny i zyskowny

Wise to jeden z tych fintechów, o którym można powiedzieć, że jest nie tylko innowacyjny i skuteczny, ale także zyskowny. Spółka od 2018 roku chwali się dodatnim wynikiem finansowym. To efekt dobrze skonstruowanej oferty, która spotkała się z zainteresowaniem 6 mln klientów – w tym ponad 300 tys. przedsiębiorców. Dla porównania w zeszłym roku Wise miał 4,7 mln klientów, a w 2019 roku – 3,3 mln.

Fintech zadebiutował na giełdzie w Londynie 7 lipca 2021 roku. Przed nami fala ciekawych debiutów fintechów – swoje IPO zapowiedział Robinhood, a w kolejce za nimi ustawia się Revolut czy Klarna. Biznes fintech jest coraz bardziej dojrzały – całkowicie wszedł już do mainstreamu, a jego rola, także na rynkach kapitałowych, będzie coraz większa.