„Wkrótce na Allegro kupisz ubezpieczenie” – taka informacja pojawiła się w komunikacie Allegro, który zapowiadał zmiany w polityce ochrony prywatności platformy. Oprócz tego nie zamieszczono jednak żadnych szczegółów. Jak podaje serwis Cashless, z nieoficjalnych informacji wynika, że w nowym projekcie ubezpieczenia dostarczy Ergo Hestia.

Polisy ubezpieczeniowe na Allegro

Platforma Allegro ma już za sobą współpracę w zakresie sprzedaży ubezpieczeń z PZU. Kupujący mogli skorzystać z dodatkowej ochrony sprzętu. W ofertach sprzedaży m.in. w kategoriach RTV i AGD pojawiała się opcja dokupienia ubezpieczenia PZU.

Nowa oferta polis ubezpieczeniowych to nie jedyna nowość od Allegro na 2022 rok. W tym samym komunikacie platforma potwierdza, że promocja bezpłatnej dostawy kurierem w Allegro Smart! przy zakupach za minimum 40 zł zostaje już na stałe.

Ponadto Allegro poinformowało, że znosi limit wiekowy w ramach usługi Allegro Pay. Od 4 stycznia z odroczonych płatności na platformie mogą już korzystać także osoby powyżej 75 roku życia. W ramach oferty BNPL od Allegro do końca września 2021 r. udzielono pożyczek o łącznej wartości 1 mld PLN.