Douyin oferuje już płatności we współpracy z Alipay i WeChatem – czytamy w CNBC. ByteDance poinformowało o uruchomieniu nowej usługi płatniczej na chińskiej wersji TikToka, czyli właśnie Douyin. Użytkownicy aplikacji mogą wybrać Douyin Pay do dokonania zakupów w aplikacji.

Kolejny krok to TikTok Pay?

Docelowo Douyin Pay ma być główną metodą płatności w aplikacji. Na razie opiera się ona rozwiązaniu dostarczanym przez Alipay i WeChata, które łącznie mają ok. 90% rynku płatności online w Chinach.

Douyin Pay korzysta z rozwiązania dostarczanego przez Wuhan Hezhong Yibao Technology – to spółka zakupiona przez ByteDance dwa lata temu. Użytkownicy tej metody płatności by móc dokonać zakupów muszą posiadać rachunek w chińskim banku.

Czy zatem można spodziewać się, że niebawem powstanie też TikTok Pay? Z aplikacji TikTok korzysta już 800 mln użytkowników. Na aplikacji można obejrzeć krótkie filmiki z podkładem muzycznym, które są tworzone przez samych użytkowników. Najpopularniejsze profile obserwowane są przez setki tysięcy osób. Fenomen TikToka jest zagadką dla ludzi urodzonych w erze przed Internetem.

Wielu Tiktokerów dostrzega potencjał marketingowych aplikacji i również reklamuje za jej pośrednictwem różne towary – wprowadzenie wygodnego i autonomicznego systemu płatności jest zatem wyłącznie kwestią czasu.

/LP