Chcesz otworzyć konto firmowe? Wypełnij krótki wniosek w aplikacji IKO na iOS i Androida. Umowę podpiszesz online, bez wychodzenia z domu – czytamy w komunikacie PKO BP. Wcześniej taka usługa była dostępna w serwisie transakcyjnym iPKO.

W aplikacji IKO od PKO BP otworzysz konto firmowe w pełni online

Aby otworzyć rachunek firmowy w aplikacji IKO należy wybrać odpowiednio opcje Oferta – Produkty dla Twojej firmy – Konto Firmowe, a następnie zaznaczyć czy zamierzamy uruchomić PKO Konto Firmowe lub PKO Konto firmowe Premium. Kolejny krok to wskazanie usług dodatkowych do swojego rachunku – karty debetowej, debetu i powiadomień SMS.

Następnie konieczne będzie uzupełnienie danych firmy. Po podaniu numeru NIP i opcji Pobierz dane firmy, formularz uzupełni się automatycznie danymi z bazy CEIDG. W tym miejscu trzeba też zadecydować czy chcemy korzystać z dodatkowych usług: e-Księgowości i Asystenta Firmowego – wyjaśnia PKO BP.

Na koniec akceptujemy potrzebne oświadczenia i sprawdzamy czy zgadzają się wszystkie przedstawione dane. Po zapoznaniu się z umową podpisujemy ją online. Pracownik banku podpisze ją najpóźniej w kolejnym dniu roboczym – zobaczymy ją wtedy w aplikacji IKO.