Współpraca z Wolt i nowa usługa pozwolą na dostarczenie zakupów nawet w 35 minut od ich zamówienia. Na początek zamówienia w ramach ekspresowej dostawy można składać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 18. Koszt usługi, niezależnie od miejsca dostawy, jest stały i wynosi 9,99 złotych. Wraz ze wzrostem zainteresowania nową usługą rozszerzane będą zarówno godziny dostaw, jak i asortyment – czytamy w komunikacie.

Zakupy ze sklepów Spar dostarczy Wolt. Usługa rusza w Warszawie

Wolt działa w Warszawie już od jakiegoś czasu, ale na razie obsługuje dostawy tylko w okolicach centrum. Dostawy realizowane są za pomocą rowerów, skuterów i samochodów – podobnie jak w przypadku Uber Eats, Glovo, czy Bolt Food. Przedstawiciele Spar mają nadzieję, że już niedługo współpraca z Wolt zostanie rozszerzona także na kolejne miasta.

Po skompletowaniu i potwierdzeniu zamówienia, klienci zapłacą za wybrane produkty kartą płatniczą podpiętą do aplikacji. Towar będzie przygotowywany przez pracowników sklepu i dostarczany przez kurierów platformy. Od momentu złożenia zamówienia, kurier doręczy zakupy w dowolne miejsce objęte obszarem dostaw nawet w 35 minut.

Wolt jest kolejną aplikacją do zamawiania jedzenia, która zaoferuje także możliwość zamawiania zakupów. Wcześniej podobne usługi wprowadziło Glovo (zakupy z Biedronki, czy Carrefoura) i Uber Eats (zakupy ze sklepów Żabka i stacji paliw BP). Rozwiązania działają nieźle, chociaż pojawiają się problemy w przypadku braku wybranego asortymentu. Ciężko skontaktować się ze sklepem, a obsługa klienta w aplikacji nie zawsze działa sprawnie. Kłopoty występują przede wszystkim pod koniec dnia, gdy wiele produktów zostało wykupionych, a w aplikacji nie figurują jako „wyprzedane”. Warto mieć to na uwadze.