• XI edycja Wolves Summit odbędzie się w dniach 24 i 25 marca, ale wirtualnie – wszystkie treści, które zaprezentują prelegenci, będą transmitowane na żywo online.
  • Spotkania 1: 1 odbywać się będą wirtualnie, większość uczestników już korzysta z systemu do planowania spotkań online.
  • Prezentacje startupowe będą transmitowane na żywo, a sędziowie ocenią wszystkie startupy wirtualnie.

Konferencja, w której udział bierze 2500 uczestników z całego świata – z wyjątkiem niewielkiego spotkania networkingowego w dniu 23 marca – przeniesie się z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie do trybu online.

Wszystkie spotkania jeden-na-jeden i planowane wydarzenia w ramach agendy odbędą się wirtualnie. Według dyrektora ds. technologii Wolves Summit Gareth Lewis, największym wyzwaniem technologicznym jest zapewnienie niezawodnej infrastruktury na 15-minutowe indywidualne spotkania dla 130 wirtualnych stołów jednocześnie. Podczas e-konferencji odbędzie się ponad 4500 takich spotkań.

Wirtualna konferencja to sposób na zachowanie terminu

Prace nad wirtualną wersją konferencji są na zaawansowanym poziomie, ponieważ organizatorzy Wolves Summit uważnie śledzili rozwój koronawirusa na całym świecie i chcieli być gotowi, aby zapewniać uczestnikom wydarzenie na równie wysokim poziomie.

– Chociaż rozczarowujące jest to, że w obecnej sytuacji jesteśmy zmuszeni przejść z wersji spotkań osobistych na konferencję, to cieszymy się również, że te wyjątkowe okoliczności umożliwią zdalne połączenie większej liczby startupów i inwestorów – dodaje dr Patrycja Sosnowska-Buxton, dyrektor strategiczna Wolves Summit.