Pierwsza polska Work/Café Santander została otwarta 17 września w Warszawie, przy ul. Złotej 44. Ma to być doskonała propozycja dla osób, które szukają miejsca do spokojnej pracy czy wymiany kontaktów. Dodatkowym atutem przestrzeni jest możliwość organizacji spotkania biznesowego oraz skorzystania z dostępu do sprzętu konferencyjnego.

Work/Cafe Santander już otwarta w Warszawie

Odwiedzający placówkę będą mogli zapisać się na wydarzenia tematyczne oraz umówić na spotkanie z doradcą Santander Bank Polska przez aplikację workcafe.santander.pl. Wystarczy stworzyć w niej swój indywidualny profil, który pozwoli w pełni korzystać z przestrzeni oraz funkcjonalności Work/Café. Dodatkowo posiadacze kont w Santander Bank Polska mogą bezpłatnie rezerwować salę na spotkania biznesowe oraz skorzystać z 30% zniżki na całe menu kawiarni. Kawiarnia będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w soboty od 9.00 do 18.00.

Work/Café Santander to jednak nie tylko kawiarnia i przestrzeń do pracy – będzie ona pełnić także funkcję placówki bankowej. W Polsce podobne oddziały jako pierwszy uruchomił Idea Bank, a następnie w podobne przestrzenie coworkingowe zainwestował również Bank Millennium.

Jeśli chodzi o samego Santandera, to taki format placówek po raz pierwszy pojawił się w oddziałach chilijskiego Banco Santander. W Chile takich oddziałów połączonych z kawiarniami działa obecnie już 47. Work/Café funkcjonują też w innych krajach, gdzie obecna jest Grupa Santander, jak Hiszpania, Portugalia, Brazylia czy Wielka Brytania.