Jurek Owsiak wraz z WOŚP po raz kolejny pokazali swoim przeciwnikom, że Polacy potrafią zrobić dla innych wiele dobrego. W tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieraliśmy na specjalistyczny sprzęt dla noworodków. Już przed północą wynik zbiórki przekroczył ten z zeszłego roku o 20 mln złotych.

Czytaj także: Unia Europejska będzie wspierać fintechy

Do końca świata i o jeden dzień dłużej

W tegorocznym finale WOŚP brało udział ponad 120 tysięcy wolontariuszy w 1700 sztabach, nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. Towarzyszyły temu liczne imprezy, koncerty, czy wydarzenia sportowe. Na aukcjach można było wylicytować m.in. kolację przyrządzoną przez Magdę Gessler, bursztynowy naszyjnik Barbary Nowackiej lub egzemplarz konstytucji z dedykacją Aleksandra Kwaśniewskiego.

Tradycyjnie o godzinie 20 rozbłysło niebo nad największymi miastami w Polsce. Światełko do nieba można było obserwować w Warszawie z placu Defilad, gdzie przez cały dzień grał finałowy koncert. Przed północą odbyły się licytacje tzw. Najbardziej Hojnych Darczyńców. Za złote serduszko padła rekordowa kwota 488 888 złotych, a wylicytował je po raz drugi Roman Roszkiewicz.

Czytaj także: Co drugi przedsiębiorca korzysta z leasingu

Kwestowanie online

Środki na fundację można było wrzucać nie tylko do standardowych puszek. Mastercard po raz szósty zorganizowało akcję na Twitterze #MastercardGrazWOSP. Wpis każdego unikalnego użytkownika z tym hasztagiem oznaczał 5zł przekazane na konto fundacji.

Dzięki współpracy WOŚP i Mastercard mogliśmy wspierać fundację również za pośrednictwem eSkarbonek, które umożliwiały kwestowanie w Internecie. Dodatkowo mogliśmy dokonywać wpłat e-przelewem lub za pomocą karty płatniczej, dzięki PayU – kwoty bezpośrednio trafiały na konto Orkiestry, bez pobierania prowizji od usługi.

Mastercard podczas 26. Finału WOŚP zebrało ponad 120 tysięcy złotych z akcji na Twitterze oraz ponad 170 tysięcy złotych z eSkarbonki. Finalna kwota dotacji ukaże się niedługo na oficjalnym Twitterze profilu Mastercard.

Czytaj także: 20 mln złotych kary dla Banku Millennium

Pomoc przez cały rok

Warto pamiętać, że WOŚP możemy wspierać nie tylko w dniu finału, ale przez cały rok. Mastercard wspiera fundację również podczas Przystanku Woodstock oraz jest fundatorem apteczek pierwszej pomocy w programie „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Posiadacze kart Mastercard i Maestro mogą przekazywać środki na fundację przez cały rok.

Jeśli nie zdążyłeś wesprzeć fundacji w dniu wczorajszym nie martw się – niektóre aukcje są nadal otwarte.