Partner serwisu Visa dla biznesu

Wspierał fintechy i obrót bezgotówkowy w MPiT. Teraz trafił do Ministerstwa Finansów

Fintek
Fintek
#govtech
Opublikowano: 2 lipca 2019, 15:28 Aktualizacja: 3 lipca 2019, 10:22

Tadeusz Kościński został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

Wcześniej piastował taką samą funkcję w resorcie przedsiębiorczości i technologii. W MPiT był odpowiedzialny za działania wzmacniające ekspansję zagraniczną polskich firm, za wzrost inwestycji, rozwijanie gospodarki cyfrowej i upowszechnianie płatności bezgotówkowych.

Tadeusz Kościński podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów

Tadeusz Kościński przez całą karierę zawodową związany był z sektorem bankowym. Od 1997 roku pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju, Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim i Banku Pomorskim, a także w dwóch bankach w Londynie.

W ciągu ostatnich miesięcy Kościński odpowiadał za promocję gospodarki polskiej w kraju i za granicą oraz kształtowanie i realizację zasad wymiany handlowej Unii Europejskiej z krajami trzecimi. Jest także mocno kojarzony z popularyzacją płatności bezgotówkowych.

Dzięki działaniom podjętym z partnerami z zewnątrz, w zdecydowanej większości urzędów można dokonać opłat urzędowych z wykorzystaniem karty płatniczej, tak jak zapłacić za mandat w radiowozach. W trakcie działalności Tadeusza Kościńskiego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii zwiększono również funkcjonalność portalu biznes.gov.pl, na którym można załatwić on-line ponad 300 różnych procedur dotyczących zakładania i prowadzenia firmy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

wspieral-fintechy-i-obrot-bezgotowkowy-w-mpit-teraz-trafil-do-ministerstwa-finansow